Odpowiedź Ameryki na „ofertę” pokojową Putina: Jake Sullivan stanowczo odrzuca propozycję

Odpowiedź Ameryki na "ofertę" pokojową Putina jest niczym dziwnym. Putin żąda rozbrojenia Ukrainy, co potem się wydarzy?

67

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

zagrożona pomoc Ukrainie w tle Capitol Odpowiedź Ameryki na "ofertę" pokojową Putina jest niczym dziwnym. Putin żąda rozbrojenia Ukrainy, co potem się wydarzy?
Odpowiedź Ameryki na "ofertę" pokojową Putina jest niczym dziwnym. Putin żąda rozbrojenia Ukrainy, co potem się wydarzy?

Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA, Jake Sullivan, w niedzielę stanowczo odrzucił „ofertę” pokojową prezydenta Rosji, Władimira Putina. Podczas konferencji dotyczącej Ukrainy, która odbyła się w Buergenstock w Szwajcarii, Sullivan podkreślił, że propozycja Putina jest sprzeczna z Kartą Narodów Zjednoczonych. Ona również urąga fundamentalnej moralności i zdrowemu rozsądkowi. Odpowiedź Ameryki nie może być inna.

Propozycja Putina i jej kontrowersyjne warunki

Zgodnie z propozycją prezydenta Rosji, Ukraina miałaby oddać terytoria kontrolowane przez Rosję oraz wyrzec się dodatkowych terenów. Putin zaproponował, aby ukraińskie wojska wycofały się z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, Ługańskiej Republiki Ludowej oraz obwodów chersońskiego i zaporoskiego. Ponadto, Ukraina miałaby zobowiązać się do niewstępowania do NATO oraz przyjąć neutralny, pozablokowy, nieatomowy status.

Jake Sullivan zwrócił uwagę, że zgodnie z rosyjską propozycją, Kijów musiałby się również rozbroić. To uczyniłoby Ukrainę bezbronną wobec przyszłej rosyjskiej agresji. Żadne rozsądne państwo nie może powiedzieć, że to rozsądna podstawa pokoju – podkreślił Sullivan. Jest to sprzeczne z Kartą Narodów Zjednoczonych, a także urąga fundamentalnej moralności i najprostszemu zdrowemu rozsądkowi – dodał.

Odpowiedź Ameryki i Międzynarodowe reakcje na propozycję Putina

Propozycja Putina spotkała się z międzynarodowym oburzeniem. Prezydent Polski Andrzej Duda oraz szef MSZ Radosław Sikorski byli jednymi z wielu światowych liderów, którzy wyrazili swój sprzeciw wobec rosyjskiej „oferty”. Putin stwierdził, że armia rosyjska wstrzyma ogień, jeśli ukraińskie wojska wycofają się z anektowanych przez Rosję terytoriów, co wywołało falę krytyki i negatywnych reakcji na arenie międzynarodowej.

Stany Zjednoczone jasno dały do zrozumienia, że propozycja pokojowa Putina jest nie do przyjęcia. Jake Sullivan stanowczo odrzucił warunki przedstawione przez Rosję, wskazując na ich sprzeczność z międzynarodowym prawem oraz moralnymi zasadami. Międzynarodowa społeczność również wyraziła swoje oburzenie, podkreślając, że warunki przedstawione przez Putina są niemożliwe do zaakceptowania.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia