Ministra Barbara Nowacka nie zwalnia tempa. Willa Plus i zmiany w edukacji.

Dowiedz się, jakie zmiany Ministra Barbara Nowacka wprowadza w edukacji i jakie ma plany na przyszłość szkolnictwa.

45

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ministra Barbara Nowacka
Nowa lista lektur i 1 godzina religii w tygodniu

Koniec roku szkolnego to czas, na który uczniowie czekają z niecierpliwością, a wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To również okres podsumowań i refleksji nad minionym rokiem edukacyjnym oraz planowania przyszłości. Ministra edukacji Barbara Nowacka, w rozmowie w programie „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN24, poruszyła szereg kluczowych tematów dotyczących aktualnej polityki i przyszłości polskiego systemu edukacji. Ministra Barbara Nowacka nie zwalnia tempa. Willa Plus i zmiany w edukacji.

Ministra Barbara Nowacka nie zwalnia tempa. Willa Plus i zmiany w edukacji.

Nowacka stwierdziła, że wyniki Trzeciej Drogi w wyborach do europarlamentu są „dowodem empirycznym” na to, że Donald Tusk pomógł tej formacji w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych. –

„Marszałek Hołownia ma teraz dowód, że Tusk rzucił koło ratunkowe Trzeciej Drodze,” powiedziała.

Ponadto Nowacka pochwaliła się odzyskaniem 11 milionów złotych z inwestycji przeprowadzonych przez poprzednie kierownictwo MEN. Mowa tu też o kontrowersyjnym programie „willa plus”. Dwie fundacje, Dumni z Elbląga i Integra, musiały zwrócić środki, które teraz wracają do budżetu państwa.

Redukcja Godzin Religii i lista lektur

Ministra zapowiedziała, że od września 2025 roku w polskich szkołach będzie tylko jedna godzina religii tygodniowo. Nowacka podkreśliła, że ten krok wymaga wielu przygotowań, w tym spotkań z różnymi Kościołami oraz odpowiedniego dostosowania szkół.

Ministra przedstawiła plan na redukcję lektur szkolnych o 20 procent, co ma na celu uczynienie ich bardziej przystępnymi dla uczniów. –

„Problemem jest to, że młodzież nie lubi czytać całych lektur, dlatego wprowadzamy czytanie we fragmentach,”

Nowacka wyraziła determinację w kwestii wprowadzenia ustawy o związkach partnerskich. Podkreśliła, że Koalicja Obywatelska jest zdeterminowana, aby szybko procedować tę ustawę, odpowiadając na potrzeby i oczekiwania środowiska LGBT+.

Podsumowanie

Rozmowa z Barbarą Nowacką ujawniła wiele planów i osiągnięć dotyczących edukacji oraz polityki społecznej. Ministra edukacji dąży do reform. Mają one na celu uproszczenie i dostosowanie systemu edukacyjnego do współczesnych potrzeb, a także zapewnienie większej inkluzywności w społeczeństwie. Koniec roku szkolnego to idealny moment, aby przyjrzeć się tym zmianom i zastanowić nad przyszłością polskiej edukacji.

Przypomnij sobie czego dotyczył Audyt programu „Willa plus” – bulwersujące ustalenia.

————

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia