Polski żeglarz zaginął na Atlantyku – rodzina apeluje o pomoc

Marek Siedlecki zaginął na Oceanie Atlantyckim w okolicach Wysp Kanaryjskich - jego syn apeluje o pomoc

177

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

polski żeglarz zaginął na Atlantyku - Marek Siedlecki
polski żeglarz zaginął na Atlantyku - fot. Przemysław Siedlecki, Facebook

W ostatni czwartek urwał się kontakt z pływającym po Oceanie Atlantyckim Markiem Siedleckim. Jego rodzina poinformowała na Facebooku, że polski żeglarz zaginął na Atlantyku.

Sytuację w mediach społecznościowych opisał syn Marka Siedleckiego – Przemysław. Napisał: „Mój ojciec wypłynął jachtem z portu w Hiszpanii, ale nie dotarł do celu i obecnie jego losy są nieznane. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w odnalezieniu mojego ojca, Marka Siedleckiego, który jest żeglarzem. Niestety, od czwartku 13.06.2024 straciliśmy z nim kontakt”. Ponadto według Przemysława Siedleckiego na poszukiwanym jachcie ojca nie działa system AIS, co uniemożliwia namierzenie pozycji jednostki oraz telefonu. Jak stwierdził syn żeglarza: „Po kilku rozmowach telefonicznych z doświadczonymi żeglarzami podejrzewamy, że padła elektryka i sterowanie, w wyniku czego jacht płynie w dryfie bez możliwości dopłynięcia do jakiegokolwiek portu”. Zaapelował także: „Jeśli ktoś z Was miałby jakiekolwiek informacje na temat jego możliwego miejsca pobytu lub widział jego jacht, proszę o pilny kontakt. Każda informacja może być na wagę złota”.

Polski żeglarz zaginął na Atlantyku – trwają poszukiwania

W poście informującym o zaginięciu Marka Siedleckiego rodzina umieściła jego lokalizację sprzed trzech dni, a także dane pozwalające na zidentyfikowanie jednostki. Jacht żeglarza to Elan Impression 434, Nazwa NAUTIS, Rejestracja Pol19474. Przemysław Siedlecki napisał, że o zaginięciu została poinformowana Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa na terenie Hiszpanii i Polski. Służby te pozostają w ścisłym kontakcie, jednak przeszukanie tak wielkiej powierzchni oceanu jest bardzo trudne. Rodzina żeglarza nie ustaje jednak w poszukiwaniach i ma nadzieję na pozytywne zakończenie poszukiwań. Poinformowano o tym, że jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje o lokalizacji poszukiwanego Marka Siedleckiego, może skontaktować się telefonicznie z jego bliskimi. Kontakty do rodziny żeglarza – Przemysław Siedlecki +49 157 761 903 66, Kamil Siedlecki +491635009621, Ewelina Siedlecka +48 504 065 037. Podano również, że Marek Siedlecki wystartował z tego portu w Hiszpanii.

Kim jest Marek Siedlecki?

Wiadomo obecnie, że polski żeglarz zaginął na Atlantyku i nie ma z nim kontaktu. Kim jednak jest Marek Siedlecki? Żeglarz to 59-letni podróżnik na co dzień mieszkający w Niemczech we Frankfurcie. Feralny rejs rozpoczął się wówczas, gdy Marek Siedlecki wypłynął 13 czerwca z portu Gran Tarajal na wyspie Fuerteventura. Jego plany zakładały dotarcie do portu Pasito Blanco na Gran Canarii. Następnie podróżnik miał wyruszyć na lotnisko Las Palmas, skąd zamierzał wrócić do domu. Wcześniej kupił już bilet lotniczy. Marek Siedlecki wyruszał w podróż pełen entuzjazmu. W mediach społecznościowych napisał: „Nie mogę już dłużej czekać, lecę na miejsce”. Obecnie poszukiwania trwają, a rodzina zaginionego żeglarza apeluje o udostępnianie wiadomości i dzielenie się wszelkimi informacjami o losach Marka Siedleckiego.

Przeczytaj też o tym, na czym polega żeglarstwo osób niepełnosprawnych.

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia