Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie” w Legionowie – Siła społeczności w działaniu.

Zapraszamy do wysłuchania naszego najnowszego podcastu, w którym gościmy wyjątkową osobę – Panią Karolinę Kępską-Tlagę, Wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich "Działamy Lokalnie".

35

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "Działamy Lokalnie"

W Legionowie, jest organizacja, która nie tylko promuje obywatelską aktywność, ale także staje się kluczowym elementem w rozwoju społecznym i kulturalnym miasta. Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie Legionowo” to nie tylko nazwa – to filozofia, która napędza liczne inicjatywy na rzecz dobra wspólnego w lokalnej społeczności.

Misja i Cele

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie” ma na celu wzmocnienie społeczności lokalnej poprzez inicjowanie i wspieranie działań, które przyczyniają się do poprawy jakości życia mieszkańców. Główne cele organizacji obejmują:

  1. Wsparcie projektów społecznych: Udzielanie finansowego wsparcia oraz doradztwa dla lokalnych inicjatyw mających na celu rozwój miasta i jego społeczności.
  2. Promowanie kultury i edukacji: Organizacja wydarzeń kulturalnych, warsztatów edukacyjnych i akcji społecznych mających na celu budowanie więzi społecznych oraz rozwijanie wiedzy i umiejętności mieszkańców.
  3. Ochrona środowiska: Inicjowanie projektów ekologicznych, promowanie zrównoważonego rozwoju oraz edukacja w zakresie ochrony środowiska naturalnego.
  4. Wspieranie przedsiębiorczości lokalnej: Promowanie przedsiębiorczości społecznej oraz inicjowanie działań mających na celu wsparcie lokalnych przedsiębiorców i małych firm.

Historia, Działalność i Projekty

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie ” powstało z inicjatywy grupy zaangażowanych mieszkańców, którzy postanowili połączyć swoje siły w celu aktywnego wspierania swojej społeczności. Od momentu powstania organizacja aktywnie angażuje się w różnorodne projekty, które przyczyniają się do rozwoju miasta oraz poprawy jakości życia jego mieszkańców. Przez lata swojej działalności stowarzyszenie zorganizowało szereg wydarzeń kulturalnych, społecznych i edukacyjnych, wspierając jednocześnie wiele lokalnych inicjatyw.

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie ” znane jest z licznych projektów, które miały istotny wpływ na lokalną społeczność. Kilka z nich to:

  • Edukacyjne Warsztaty dla Młodzieży: Cykl warsztatów i spotkań edukacyjnych dla młodzieży z różnych szkół, mających na celu rozwijanie ich zainteresowań oraz umiejętności społecznych.
  • Projekt Zielone Legionowo: Inicjatywa promująca zieleń miejską, sadzenie drzew oraz dbanie o środowisko naturalne w mieście poprzez aktywne działania ekologiczne.

Współpraca i partnerstwo

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie ” aktywnie współpracuje z lokalnymi instytucjami, przedsiębiorcami, placówkami edukacyjnymi oraz innymi organizacjami pozarządowymi. Partnerstwa te pozwalają na skuteczne realizowanie wspólnych celów oraz wykorzystanie różnorodnych zasobów dostępnych w społeczności lokalnej. Patrząc w przyszłość, Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie” planuje kontynuować swoją misję wspierania lokalnych inicjatyw oraz angażować się w nowe projekty mające na celu rozwój miasta i jego mieszkańców. Organizacja zamierza również poszerzać swoje partnerstwa oraz rozwijać zdolności swoich członków, aby jeszcze skuteczniej działać na rzecz społeczności.

Stowarzyszenie „Działamy Lokalnie” to przykład organizacji, która odgrywa kluczową rolę w rozwoju społeczności lokalnej poprzez aktywne angażowanie się w różnorodne inicjatywy. Jego działania nie tylko wspierają lokalną kulturę, edukację i przedsiębiorczość, ale także budują więzi społeczne oraz promują wartości wspólnoty i solidarności. W społeczności Legionowa stowarzyszenie stanowi prawdziwą siłę napędową zmian na lepsze.

Jako prezes Stowarzyszenia „Działamy Lokalnie Legionowo”, Karolina Kępska-Tłaga jest silnym głosem społeczności lokalnej, dążącym do budowania lepszego i bardziej zintegrowanego miasta dla wszystkich jego mieszkańców. Jej zaangażowanie i determinacja sprawiają, że stowarzyszenie pod jej kierownictwem odgrywa kluczową rolę w rozwoju społecznym i kulturalnym Legionowa. Karolina Kępska-Tłaga jest nie tylko liderką społeczną, ale również wzorem dla innych mieszkańców Legionowa. Jej poświęcenie i oddanie sprawie publicznej sprawiają, że jest inspiracją dla wielu osób, zachęcając je do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym oraz podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego.

Zapraszam do wysłuchania podcastu z Wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Działamy lokalnie” Panią Karoliną Kępską- Tlagą , rozmawiała Patrycja Tabaczek

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia