Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw

Szefowa resortu zdrowia, Izabela Leszczyna i Ministerstwo Zdrowia przygotowuje projekt ustawy - Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw

105

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Spożywanie alkoholu podczas jazdy
Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Spożywanie alkoholu podczas jazdy

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje projekt ustawy mającej na celu zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw. Ma ona ograniczyć spożycie alkoholu oraz zapobiec przypadkom jazdy pod wpływem alkoholu. Władze skupiają się na ścisłym egzekwowaniu przepisów dotyczących nietrzeźwości za kierownicą, podnoszą kary za przekroczenie dozwolonej ilości alkoholu we krwi oraz wprowadzając kontrowersyjną konfiskatę pojazdów.

Szefowa resortu zdrowia, Izabela Leszczyna, przedstawiła plany wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych, mający ograniczyć dostępność alkoholu w nocy. W odpowiedzi właściciele stacji zareagowali oburzeniem, argumentując, że sprzedaż alkoholu stanowi znaczącą część ich dochodów. Jednak Leszczyna zapewniła, że analizy wskazują, iż stacje nie upadną bez sprzedaży alkoholu.

Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw
Zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw

W Toruniu zakaz sprzedaży alkoholu na stacjach paliw już obowiązuje

W maju władze Torunia zdecydowały o zakazie sprzedaży napojów alkoholowych powyżej 4,5 proc. na stacjach paliw, podobnie jak sugeruje to Ministerstwo Zdrowia. Celem tego zakazu jest ograniczenie dostępności alkoholu i zachęcanie do korzystania z stacji wyłącznie w celu tankowania. Oczekuje się, że projekt ustawy ogólnokrajowej w tej sprawie będzie gotowy po wakacjach.

Przeczytaj jak było dawniej – Sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych

Pomóżcie nam wspólnie dla Was pracować, bo Radio to także Wy!

Czerwiec 2024 roku to także ciekawe imprezy – XXII ZLOT MIŁOŚNIKÓW VW GARBUSA & CO 21-23.06.2024 Powidz

Zgłaszam się z apelem do organizatorów i uczestników do nadesłania krótkiej relacji lub chociażby kilku fotek. Z pewnością ukażą się na naszej stronie. Czekam na sygnał piotrpawlak@radiobp.org

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2024.

redakcja bez barier z niepełnosprawnościami portal i radio

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia