Katarzyna Niewiadoma w Tour de Suisse Women

Katarzyna Niewiadoma z (Canyon-SRAM) zajęła czwarte miejsce na ostatnim etapie wyścigu kolarskiego dookoła Szwajcarii, wokół Champagne (127,5 km). Polka zakończyła imprezę także na czwartej pozycji.

117

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Katarzyna Niewiadoma w Tour de Suisse Women.
Katarzyna Niewiadoma w Tour de Suisse Women - Źródło: (www.instagram.com/kasianiewiadoma94/?hl=pl).

Katarzyna Niewiadoma w Tour de Suisse Women – Tour de Suisse jest to oczywiście wieloetapowy wyścig kolarski rozgrywany od 1933 corocznie w Szwajcarii. Od 2005 należy do najważniejszego cyklu wyścigów kolarskich na świecie. A początkowo UCI ProTour, a następnie UCI World Tour. Ten wyścig jest rozgrywany wśród Panó, a także Pań.

Pierwsze edycja wyścigu dookoła Szwajcarii odbyła się w 1933 z okazji 50-lecia funkcjonowania krajowego związku sportowego zrzeszającego motocyklistów i kolarzy. Tour de Suisse jest największym wyścigiem kolarskim odbywającym się w tym kraju, a liczbę widzów pojawiających się przy jego trasie szacuje się na ponad milion osób w jednej edycji. Wspólnie z Critérium du Dauphiné stanowi „rozgrzewkę” przed Tour de France, a późniejszy zwycięzca „Wielkiej Pętli” często w tym samym sezonie triumfuje w Criterium du Dauphine, bądź Tour de Suisse.

Oczywiście w tym roku 2024 zwycięzcą był Adam Yates brytyjski kolarz szosowy. Choć tutaj mowa o wyścigu wśród i niesamowitym występie naszej kolarki Katarzyny Niewiadomskiej. Która jest w końcowej klasyfikacji na bardzo wysokim 4 miejscu.

Katarzyna Niewiadoma w Tour de Suisse Women – etapy 1-2

W pierwszym etapie oczywiście zawodniczki rozpoczynają startując z Villars-sur-Ollon, od razu wspinając się pod Col de la Croix. Następnie, po zjeździe i płaskim odcinku, wjechały na metę w Villars-sur-Ollon. W sumie etap liczył 59 kilometrów przy różnicy wzniesień 1420 metrów. Najlepszą kolartką okazała się, Mistrzyni Holandii Demi Vollering zwyciężyła w pierwszym dniu Tour de Suisse Women.

Zawodniczka z SD Worx-Protime dotarła na metę samotnie, wyprzedzając Włoszkę Gaię Realini z (Lidl-Trek) i także Szwajcarkę Elise Chabbey z (Canyon/SRAM Racing). Katarzyna Niewiadoma z (Canyon/SRAM) uplasowała się na 12. miejscu, a na 26. dotarła Dominika Włodarczyk z (UAE Team ADQ).

Kolejnym drugim etapem, była jazda indywidualna na czas, o długości 16 kilometrów, prowadziła ze Światowego Centrum Kolarstwa UCI w Aigle do Villars-sur-Ollon. I kolejny raz najszybsza, była Mistrzyni Holandii Demi Vollering wygrała drugi etap Tour de Suisse Women, jazdę indywidualną na czas. Oczywiście umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Kolarka z SD Worx-Protime o 18 sekund wyprzedziła mistrzynię Włoch Elisę Longo Borghini. Również o 26 sekund mistrzynię Nowej Zelandii Kim Cadzow z (EF Education-Cannondale).

A Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) zajęła 11. miejsce, mistrzyni Polski Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing) została sklasyfikowana na 19. pozycji. Dominika Włodarczyk (UAE Team ADQ) na 42.

Katarzyna Niewiadoma w Tour de Suisse Women – etapy 3-4

Trzeci etap był niesamowity dla Katarzyny, ponieważ na metę wjechała drugim miejscu. Tuż za koleżanką z zespołu Australijka Neve Bradbury, po zakończonej powodzeniem ucieczce, triumfowała w Champagne na mecie trzeciego odcinka Tour de Suisse Women. Kolarka z Canyon//SRAM Racing na mecie zameldowała się razem z koleżanką z zespołu, Katarzyną Niewiadomą.

Oczywiście liderką wyścigu pozostaje Holenderka Demi Vollering z (SD Worx-Protime). Niewiadoma awansowała na 6. pozycję.

Czwarty etap to był ogromnym sukcesem Holenderki Demi Vollering, która wygrała czarty, ostatni etap Tour de Suisse Women. Jednocześnie pieczętując swój sukces w klasyfikacji generalnej wyścigu. Niesamowita kolarka z SD Worx-Protime, po akcji czterech zawodniczek, finiszowała przed Włoszką Elisa Longo Borghini z (Lidl-Trek). I także Australijką Neve Bradbury z (Canyon//SRAM Racing).

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) ukończyła etap na 4. pozycji. Również w całym wyścigu plasując się na 4. miejscu.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Kamil Stoch z nowym teamem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia