PiS uwalnia swoją ksenofobię

PiS uwalnia swoją ksenofobię - to co powstrzymywali za swoich rządów teraz wyłazi z nich nagminnie i bezgranicznie.

81

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

PiS uwalnia swoją ksenofobię - to co powstrzymywali za swoich rządów teraz wyłazi z nich nagminnie i bezgranicznie.
PiS uwalnia swoją ksenofobię - to co powstrzymywali za swoich rządów teraz wyłazi z nich nagminnie i bezgranicznie.

Nie ma wystarczająco adekwatnych słów, żeby wyrazić obrzydzenie do takiego stylu uprawiania polityki – powiedział o. Paweł Gużyński, dominikanin, w rozmowie z Wirtualną Polską, odnosząc się do najnowszego spotu Prawa i Sprawiedliwości. Spot opublikowany we wtorek na platformie X, ukazuje Donalda Tuska w kontekście antyimigranckim, wzbudzając oburzenie i kontrowersje. PiS uwalnia swoją ksenofobię – to twarz Kaczyńskiego i jego niechęć do niepełnosprawnych, kolorowych i LGBT.

Obrzydzenie i Niezgoda – PiS uwalnia swoją ksenofobię

Gużyński nie krył swojego obrzydzenia wobec polityki, która instrumentalizuje grupy społeczne. Uprawianie polityki w ten sposób, który koncentruje się na wzbudzaniu negatywnych uczuć wobec kogokolwiek, zawsze budziło moją niezgodę moralną, intelektualną i duchową – podkreślił. Dominikanin zaznaczył, że z punktu widzenia chrześcijańskiego, takie działania są nieakceptowalne. Trzeba zawsze podkreślać niezbywalną godność każdego człowieka i szacunek, jaki każdemu człowiekowi się należy.

O. Paweł Gużyński zaznaczył, że problem jest złożony, zwłaszcza w kontekście wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję i Białoruś. – Mamy bardzo trudną sytuację na granicy, do której trzeba podejść mądrze. Nawet w tak trudnej sytuacji nie wolno zapominać o człowieku jako człowieku.

Brak Adekwatnych Słów

Gużyński wyraził swoje obrzydzenie do stylu polityki PiS. Nie ma wystarczająco adekwatnych słów, żeby wyrazić obrzydzenie do takiego stylu uprawiania polityki. Cena tego będzie taka, że jacyś ludzie doznają bezpośredniej krzywdy – mówił dominikanin, wskazując na możliwość agresji wobec obcokrajowców.

Dominikanin skrytykował również postawę Episkopatu Polski wobec kwestii uchodźczej. Zauważa, że Kościół nie wykazuje stanowczości w obronie moralnych fundamentów ludzkiego postępowania. Kościół powinien za każdym razem mądrym i stanowczym głosem przypominać, że nigdy nie wolno tak robić – podkreślił.

Reakcje Społeczne i Polityczne – PiS uwalnia swoją ksenofobię

Spot PiS wywołał burzę w mediach społecznościowych. Liderzy partii Razem złożyli zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez PiS, zarzucając nawoływanie do nienawiści na tle rasowym. Donald Tusk skrytykował PiS za wywoływanie rasistowskiej histerii, podkreślając, że partia rządząca ponosi odpowiedzialność za nieszczelną granicę i kryzys migracyjny.

Dominikanin Paweł Gużyński zdecydowanie potępił najnowszy spot PiS, podkreślając jego niezgodność z wartościami chrześcijańskimi i moralnymi. Jego krytyka skierowana była nie tylko w stronę partii rządzącej, ale również Kościoła, który, jego zdaniem, powinien stanowczo reagować na takie działania. Spot PiS wywołał szeroką debatę i kontrowersje, zarówno w mediach, jak i w społeczeństwie.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia