Szok! Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski. Konflikt z Patrykiem Jakim?

Co tak na prawdę dzieje się w Suwerennej Polsce?

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zdjęcie posła Janusza Kowalskiego
To nie koniec politycznej kariery Janusza Kowalskiego

Janusz Kowalski, poseł z Opola, ogłosił na portalu X swoją decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii Suwerenna Polska. W swoim wpisie podkreślił, że teraz zamierza skupić się na pracy w Klubie Parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości (PiS) oraz ponadto w Parlamentarnym Zespole Proste Podatki. Szok! Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski. Konflikt z Patrykiem Jakim?

Szok! Janusz Kowalski odchodzi z Suwerennej Polski. Konflikt z Patrykiem Jakim?

„Złożyłem rezygnację z członkostwa w Suwerennej Polsce. O Koleżankach i Kolegach z Suwerennej Polski zawsze wypowiadać się będę w samych superlatywach. Teraz skupiam się na merytorycznej pracy w Klubie Parlamentarnym PiS i Parlamentarnym Zespole Proste Podatki” – napisał Kowalski na swoim profilu na portalu X.

Portal DoRzeczy ujawnił, że Kowalski wysłał do posłów Suwerennej Polski wiadomość, w której poinformował o swojej decyzji. Zaznaczył, że czuje się spełniony po wykonaniu ciężkiej pracy na rzecz partii. Ponadto zapewnił swoich kolegów, że zawsze będzie ich wspierał. „W związku z prowadzonymi przez Patryka Jakiego negocjacjami z PiS chciał się dziś ze mną spotkać. Pierwszy raz de facto po pół roku. Jednakże składam dziś swoją rezygnację z członkostwa w SP. Mam poczucie wykonania ciężkiej pracy. Zawsze Was będę wspierał i bronił. Możecie na mnie liczyć.Ponadto dodał: Moją jedyną informacją będzie wpis na X – o koleżankach i kolegach będę mówił tylko dobrze” – napisał poseł.

Możliwe połączenie PiS i Suwerennej Polski

O możliwym połączeniu PiS i Suwerennej Polski mówił ostatnio prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Zaznaczył, że obecna sytuacja, w której jedna mała partia jest afiliowana przy dużej, nie jest korzystna. „Utrzymywanie takiej sytuacji jak obecnie, w której jedna mała partia jest afiliowana przy drugiej, dużej, i korzysta z jej siły, to niedobre rozwiązanie. Ponadto dodał: Podkreślam, że sam Zbigniew Ziobro wielokrotnie mówił mi, że jeden mój znak, i oni wchodzą do PiS-u. Ale wtedy to się łączyło z wieloma konfliktami na poziomie wojewódzkim. Teraz takiej sytuacji nie będzie. O szyldzie, o nazwie, będziemy rozmawiali po ewentualnym zjednoczeniu” – powiedział Kaczyński.

Rezygnacja Janusza Kowalskiego z Suwerennej Polski może być pierwszym krokiem w kierunku większych zmian na prawej stronie sceny politycznej. Jego deklaracja o skupieniu się na merytorycznej pracy w PiS sugeruje, że wkrótce możemy być świadkami nowych rozwiązań i inicjatyw.

Kariera polityczna Janusza Kowalskiego

Janusz Marcin Kowalski (ur. 11 kwietnia 1978 w Opolu) to polski polityk i prawnik. Ukończył studia z administracji i prawa na Uniwersytecie Łódzkim oraz prawo spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Był wiceprezydentem Opola (2014-2015), posłem na Sejm IX i X kadencji. Ponadto sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych (2019-2021) i w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi (2022-2023). Znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, krytyk UE i LGBT. Autor licznych publikacji i współautor biografii Lecha Kaczyńskiego.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia