Dziwna Gra USA: Sprzeciw Białego Domu wobec Sankcji na Rosyjskie Tankowce

Dziwna Gra USA - Sprzeciw Białego Domu wobec Sankcji na Rosyjskie Tankowce, pomagamy Ukrainie nie szkodząc Rosji?

117

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

tankowiec z rosyjską ropą - Dziwna Gra USA - Sprzeciw Białego Domu wobec Sankcji na Rosyjskie Tankowce, pomagamy Ukrainie nie szkodząc Rosji?
Dziwna Gra USA - Sprzeciw Białego Domu wobec Sankcji na Rosyjskie Tankowce, pomagamy Ukrainie nie szkodząc Rosji?

Biały Dom sprzeciwił się planom Departamentu Skarbu USA, który chciał nałożyć sankcje na około 80 rosyjskich tankowców eksportujących ropę po cenach powyżej limitu ustalonego przez G7. Decyzję tę uzasadniono obawami o inflację i wpływ na wyborcze szanse prezydenta Joe Bidena. Krytycy wskazują, że administracja USA priorytetowo traktuje stabilność cen nad przeciwdziałaniem rosyjskiej agresji gospodarczej. Dziwna Gra USA – pomagamy Ukrainie i pozwalamy bogacić się Putinowi.

Argumenty Przemawiające za Sankcjami czyli Dziwna Gra USA


Departament Skarbu argumentuje, że sankcje zmusiłyby Rosję do obniżenia cen ropy, co przyniosłoby korzyści globalnemu rynkowi energii. Poprzednia runda sankcji nie spowodowała wzrostu cen, zmuszając Rosję do oferowania większych zniżek.
Biały Dom obawia się, że sankcje mogą naruszyć delikatną równowagę na rynku energii, prowadząc do wzrostu cen ropy. Istnieje ryzyko, że Władimir Putin celowo ograniczy podaż surowca, co mogłoby wpłynąć na inflację i kampanię wyborczą Bidena.


Najlepszym rozwiązaniem byłoby zwiększenie wydobycia ropy przez Arabię Saudyjską, która ma duże wpływy w grupie OPEC+. Jednakże, obecne duże cięcia w produkcji mają być przedłużone do 2025 roku, co komplikuje sytuację.

Zarządzanie Flotą Cieni i Polityczne Rozterki


Rosja sprzedaje swoją ropę przez tzw. flotę cieni – tanie, stare tankowce niekorzystające z zachodnich usług. Szacuje się, że odpowiadają one za połowę eksportu rosyjskiej ropy. Kolejne 40% eksportu odbywa się przez tankowce należące do Rosnieftu, które również mogą być celem sankcji.
Joe Biden stoi przed trudnym wyborem między wspieraniem Ukrainy a stabilizacją gospodarki USA. Obawy o inflację i wybory prezydenckie sprawiają, że administracja USA jest ostrożna w podejmowaniu decyzji, które mogłyby wpłynąć na ceny ropy. Krytycy sugerują, że te działania mogą być postrzegane jako priorytetowanie interesów politycznych nad globalnym bezpieczeństwem.

Decyzja Białego Domu o sprzeciwieniu się sankcjom na rosyjskie tankowce budzi kontrowersje i krytykę. Dylemat między stabilnością gospodarczą a stanowczą odpowiedzią na rosyjską agresję pozostaje nierozwiązany, a potencjalne konsekwencje tych decyzji mogą mieć daleko idące skutki zarówno dla USA, jak i globalnego rynku energii.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia