Skandaliczne zachowanie księdza w Uniejowie-Parceli wstrząsnęło wiernymi

Skandaliczne zachowanie księdza - upadek autorytetu Kościoła. To nie pierwszy taki przypadek, jest ich coraz więcej

191

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skandaliczne zachowanie księdza - upadek autorytetu Kościoła. To nie pierwszy taki przypadek, jest ich coraz więcej
Skandaliczne zachowanie księdza - upadek autorytetu Kościoła.

W kwietniu bieżącego roku doszło do skandalicznego incydentu w parafii św. Wita w Uniejowie-Parceli, gdzie podczas pogrzebu 91-letniego mieszkańca, proboszcz zapomniał o ceremonii. Bliscy zmarłego, zgromadzeni przed kościołem, zastali zamknięte drzwi. Po długim czasie i wielu próbach, ksiądz w końcu wyszedł na plebanię, informując, że ma drzemkę i kazał przyjść na pogrzeb następnego dnia. Skandaliczne zachowanie księdza to początek upadku autorytetu Kościoła w Polsce.

Brutalne słowa i nietrzeźwość – Skandaliczne zachowanie księdza

Syn zmarłego opowiadał, że ksiądz nazwał go „gówniarzem” i odmówił odprawienia mszy, mimo że wszyscy żałobnicy już przybyli. Dopiero groźba wezwania policji i żądanie zwrotu wpłaconych pieniędzy za pogrzeb skłoniły duchownego do odprawienia ceremonii. Msza rozpoczęła się z półgodzinnym opóźnieniem, ale proboszcz zachowywał się dziwnie, modląc się za nieistniejącego „Juliusza” zamiast za Juliana i wzbudzając ogólne oburzenie zebranych.

Problemy z księdzem pojawiły się także podczas „białego tygodnia” po Pierwszej Komunii Świętej. Rodzice dzieci komunijnych zaczęli zauważać dziwne zachowanie proboszcza już podczas próbnej spowiedzi. Podczas „białego tygodnia” ksiądz zataczał się z monstrancją i miewał problemy z czytaniem modlitw, co skłoniło rodziców do wezwania policji. Badanie alkomatem potwierdziło, że ksiądz był pod wpływem alkoholu.

Reakcja kurii

Po interwencji wiernych i licznych skargach do kurii, ksiądz został zobowiązany do przeproszenia rodziny zmarłego oraz innych parafian, których swoim zachowaniem uraził. Przeprosiny miały charakter wymuszony, a ksiądz proboszcz nadal nie poczuwał się do winy, co spotkało się z dalszym niezadowoleniem parafian.

Te skandaliczne zachowania proboszcza podkopały zaufanie parafian do Kościoła. Wielu wiernych czuje się rozczarowanych i zniechęconych do instytucji, która powinna stać na straży moralności i etyki. W obliczu takich wydarzeń, coraz więcej osób odchodzi od Kościoła, nie mogąc pogodzić się z hipokryzją i brakiem odpowiedzialności duchownych.

Konieczność reform i przywrócenia wiarygodności

Kościół katolicki stoi przed poważnym wyzwaniem. Aby odzyskać zaufanie wiernych, konieczne są zdecydowane działania i reformy. Należy zapewnić, że duchowni, którzy dopuszczają się skandalicznych zachowań, ponoszą konsekwencje swoich czynów. Bez takich kroków, powaga Kościoła pozostanie w gruzach, a liczba wiernych będzie nadal spadać.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia