Afera Funduszu Sprawiedliwości – Ks. Michał O. Pozostanie w Areszcie

Afera Funduszu Sprawiedliwości ksiądz Michał O pozostanie w areszcie na kolejne trzy miesiące, dodatkowy zarzut Pranie Pieniędzy

131

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ks Michał Olszewski - brat ks Olszewskiego tracie robotę w Alior Banku - Afera Funduszu Sprawiedliwości
brat ks Olszewskiego utracił robotę w Alior Banku - Afera Funduszu Sprawiedliwości

Sąd Okręgowy w Warszawie przedłużył areszt dla księdza Michała O. o kolejne trzy miesiące. Duchowny, prezes fundacji Profeto, stoi w obliczu nowych zarzutów, afera Funduszu Sprawiedliwości to także pranie pieniędzy. Prokuratura wnosiła o przedłużenie aresztu, co zostało zaakceptowane przez sąd.

Afera Funduszu Sprawiedliwości – Dotacja dla Fundacji Profeto

Sprawa dotyczy ogromnej dotacji, którą fundacja Profeto otrzymała z Funduszu Sprawiedliwości. Początkowo przyznano jej 47 mln zł na centrum wsparcia dla osób pokrzywdzonych. Już ta kwota wywołała oburzenie, ponieważ fundacja nie miała doświadczenia w tego typu działalności. Później ujawniono, że fundacja miała otrzymać aż 100 mln zł, z czego większość już przekazano na jej konto.

Obrońca ks. Michała O., dr Michał Skwarzyński, twierdzi, że decyzja ma charakter polityczny, a zarzuty są sprzeczne z prawem Unii Europejskiej. Argumentuje, że zarzut prania pieniędzy jest absurdalny, ponieważ środki pochodziły z Funduszu Sprawiedliwości.

Reakcje i Kontrowersje

Afera wywołała ogromne oburzenie wśród społeczeństwa i polityków, podkreślając problemy z przejrzystością przy przydzielaniu publicznych funduszy. Wielu krytyków zwraca uwagę na to, że fundacja bez doświadczenia i odpowiednich zapisów w statucie nie powinna otrzymywać takich sum pieniędzy.

Ks. Michał O. ma brata, który jest prezesem Alior Banku, co dodaje kontrowersji całej sprawie. Przeciwnicy duchownego wskazują na możliwe powiązania i wpływy, które mogłyby wpłynąć na przydzielenie tak dużej dotacji.

Nowe zarzuty wobec księdza obejmują nie tylko pranie pieniędzy, ale również przekroczenie uprawnień, poświadczenie nieprawdy i wyrządzenie szkody majątkowej. Prokuratura pracuje nad dalszymi szczegółami i dowodami w sprawie.

Afera Funduszu Sprawiedliwości to kolejny dowód na upadek moralności duchownych

Afera Funduszu Sprawiedliwości ukazuje poważne niedociągnięcia w systemie przydzielania publicznych funduszy i nadzoru nad nimi. Decyzja o przedłużeniu aresztu dla ks. Michała O. jest krokiem w dążeniu do wyjaśnienia i ukarania odpowiedzialnych za nadużycia związane z Funduszem Sprawiedliwości.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia