Daniel Obajtek odwiedził stację Orlen

Daniel Obajtek odwiedził w niedzielę stację Orlen. Wyraził swoje zaniepokojenie wysokością cen paliw, szukał cen obiecanych przez Tuska

86

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Daniel Obajtek odwiedził Orlen
Daniel Obajtek odwiedził stację Orlen

Daniel Obajtek, były prezes Orlenu i obecny europoseł PiS, wyraził swoje niezadowolenie z cen paliw w Polsce. W niedzielnym wpisie na portalu X wyraził swoje zdumienie. Obajtek odwiedził stację Orlen, gdzie kupił kawę, ale skorzystał też z okazji, by uderzyć w rząd. Przypomniał słowa Donalda Tuska z 2022 roku o możliwości obniżenia cen paliwa do 5,19 zł za litr.

Daniel Obajtek – Krytyka wobec Donalda Tuska

W swoim wpisie Obajtek stwierdził: „Kawa niezmiennie dobra. Paliwo, od kilku miesięcy, niezmiennie drogie. Wciąż czekam na te legendarne już mechanizmy obniżenia cen do 5,19 zł. Mimo wszystko: dobrej niedzieli!” Słowa te nawiązują do obietnic Tuska, które były szeroko komentowane w kontekście rosnących cen paliw.

W 2022 roku Donald Tusk mówił, że ceny paliwa osiągają rekordowe poziomy mimo zdjęcia VAT-u, podczas gdy Orlen i Lotos notują najwyższe zyski w historii. Tusk postulował natychmiastową obniżkę marży tych spółek, co według niego mogłoby obniżyć cenę paliwa do 5,19 zł za litr. Obajtek odniósł się do tych słów, krytykując brak realizacji obietnic.

Obawy analityków

Analitycy e-petrol.pl zalecają kierowcom tankowanie do pełna przed wakacjami, ponieważ prognozy nie są optymistyczne. Ceny benzyny i oleju napędowego rosną od początku czerwca, co wpłynie na koszty tankowania. Chociaż zaczynają pojawiać się wakacyjne promocje, prognozy wskazują na wzrost cen w najbliższych dniach.

Wypowiedzi Obajtka i Tuska wpisują się w szerszy kontekst polityczny, gdzie obaj politycy wykorzystują ceny paliw do krytyki działań rządu. Premier Mateusz Morawiecki również odniósł się do obietnic Tuska, przypominając, że ceny paliw były manipulowane przez Orlen w czasie, gdy Obajtek był prezesem, a ceny mogłyby być niższe.

Co dalej?

Przyszłość cen paliw w Polsce pozostaje niepewna. Wzrost cen w rafineriach prawdopodobnie przełoży się na wyższe koszty dla kierowców. W międzyczasie polityczne przepychanki wokół cen paliw będą kontynuowane, a kierowcy mogą jedynie liczyć na okazjonalne promocje i mają nadzieję na stabilizację cen. JAkby nie liczył to Daniel Obajtek był najefektywniejszym prezesem Orlenu.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia