LVMH – najbogatszy koncern luksusowy kupuje małe bistro w Paryżu Chez L’ami Louis, po co?

Zakup przez LVMH większościowego udziału w Chez L’ami Louis to nie tylko inwestycja. To także wyraz głębokiego szacunku dla tradycyjnej francuskiej kuchni

72

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

małe bistro Chez L’ami Louis
małe bistro Chez L’ami Louis

Francuski gigant luksusu, LVMH, znany z posiadania takich marek jak Dior i Louis Vuitton, poszerzył swoje portfolio. Nabył urokliwe paryskie bistro, Chez L’ami Louis. To stuletnie miejsce, słynące z tradycyjnych dań jak pieczony kurczak, cienkie frytki i ślimaki. Właśnie zostało określone przez LVMH jako „autentyczny paryski klejnot”. Bernard Arnault, właściciel LVMH i najbogatszy człowiek w Europie, jest znany ze swojego zamiłowania do zachowywania kulinarnych tradycji. Bistro przyciągnęło wiele znanych osobistości. Takich jak Bill Clinton i Gwyneth Paltrow, co czyni je miejscem kultowym na gastronomicznej mapie Paryża.

Ochrona kulinarnego dziedzictwa – małe bistro

Zakup przez LVMH większościowego udziału w Chez L’ami Louis to nie tylko inwestycja. To także wyraz głębokiego szacunku dla tradycyjnej francuskiej kuchni. LVMH zobowiązało się do zachowania unikalnego charakteru i rodzinnej tożsamości restauracji. Podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w pielęgnowanie francuskiego dziedzictwa kulinarnego. To Bistro, które przez dekady zyskało status ikony paryskiej gastronomii. Kontynuuje swoją misję serwowania autentycznych dań, zachowując jednocześnie swoje historyczne i kulturalne znaczenie.

Bistro, takie jak Chez L’ami Louis, jest ważnym elementem francuskiej kultury jedzenia. Miejsca te oferują nie tylko pyszne jedzenie, ale także atmosferę, która sprzyja spotkaniom towarzyskim i celebrowaniu chwil z bliskimi. Dla Francuzów jedzenie to coś więcej niż tylko posiłek; to część ich życia codziennego i tożsamości narodowej. Przywiązanie do tradycji kulinarnej jest widoczne w każdym aspekcie działalności takich bistr, od starannego wyboru składników po dbałość o szczegóły w przygotowaniu dań.

Zachowanie autentyczności kultury jedzenia

Jednym z kluczowych elementów, które LVMH zamierza zachować, jest autentyczność bistro. Chez L’ami Louis słynie z korzystania z produktów od małych hodowców i ogrodników, którzy współpracują z restauracją od pokoleń. Dzięki temu goście mogą cieszyć się daniami przygotowanymi z najświeższych i najwyższej jakości składników. LVMH planuje kontynuować te tradycje, jednocześnie wprowadzając innowacje, które uczynią doświadczenie kulinarne jeszcze bardziej wyjątkowym.

Przejęcie bistro przez LVMH to także inwestycja w przyszłość francuskiej gastronomii. Dzięki wsparciu finansowemu i zarządczemu giganta luksusu, Chez L’ami Louis będzie mogło rozwijać się i adaptować do zmieniających się gustów i potrzeb klientów, nie tracąc przy tym swojej unikalnej tożsamości. To pokazuje, że nawet największe koncerny luksusowe mogą mieć na uwadze zachowanie i promowanie tradycji kulinarnej, która jest ważnym elementem kultury i dziedzictwa narodowego.

Przywiązanie do tradycji – mełe bistro

Bernard Arnault, właściciel LVMH, jest znany ze swojego przywiązania do paryskiej kultury i tradycji. Jego decyzja o zakupie Chez L’ami Louis jest kolejnym dowodem na to, że nawet w świecie globalnych korporacji można znaleźć miejsce na pielęgnowanie lokalnych tradycji i wspieranie małych, ale znaczących przedsięwzięć. Dla klientów bistro oznacza to kontynuację niezapomnianych doświadczeń kulinarnych w autentycznym, paryskim stylu. A co myślisz o restauracji Moonsfera prowadzonej przez Szefa Narodowej Kadry Kulinarnej Jarosława Uścińskiego?

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia