Belgrad Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2024

Biało-Czerwoni ze stolicy Serbii wracają z piętnastoma medalami, trzy z najcenniejszego kruszcu i po sześć ze srebra i brązu.

123

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Belgrad Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2024.
Belgrad Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2024 - Reprezentacja Polski. Źródło: ( Facebook Polski Związek Pływacki, fot. Radosław Jóźwiak/PZP).

Belgrad Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2024 – są to oczywiście mistrzostwa Europy w sportach wodnych 37 edycja. Które odbywały się w dniach 10–23 czerwca 2024 roku w stolicy Serbii, Belgradzie. W czterech dyscyplinach pływanie, pływanie na wodach otwartych, pływanie artystyczne, a także nurkowanie. odbyło się 74 starty i rozdano, aż 189 Medali. W tym 64 złoty, 63 srebrne i również 62 brązowe.

Klasyfikację medalową wygrała Reprezentacja Węgier zdobyła 26 medali w tym 10 złotych, 8 srebrnych i także 8 brązowych. Drugie miejsce Reprezentacja Hiszpanii zdobyła razem 10 medali, a w tym 7 złotych, 2 srebrnych i tylko 1 brązowy. Na trzecim miejscu uplasowała się Reprezentacja Niemiec zdobywając 16 medali w tym 4 złote, 7 srebrnych i 5 brązowych.

Belgrad Mistrzostwa Europy w Pływaniu 2024 – występ naszych

Oczywiście mieliśmy tam swoich 30 sportowców na tej imprezie. W niedzielę zakończyły się niezwykle bardzo udane Mistrzostwach Europy w pływaniu w Belgradzie. Ponieważ z których Reprezentacja Polski przywiozła, aż 15 medali 3 złote, 6 srebrne i również 6 brązowe. Choć tylko podczas ostatniego dnia mistrzostw Europy Polska wywalczyła pięć medali.

Ze złota dwukrotnie cieszyła się Dominika Sztandera. Najpierw wygrała na dystansie 50 m stylem klasycznym, a później popłynęła w zwycięskim składzie sztafety 4×100 m stylem zmiennym wspólnie z Adelą Piskorską, Pauliną Pedą i Kornelią Fiedkiewicz.

Oczywiście jeszcze historyczny sukces notowali nasi skoczkowie do wody, którzy zdobyli po jednym krążku w każdym kolorze. Dzięki licznym sukcesom w stolicy Serbii w pływackiej klasyfikacji medalowej nasi reprezentanci znaleźli się na 4. pozycji. Z kolei skoczkowie do wody uplasowali się na 6. lokacie.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Kamil Stoch z nowym teamem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia