Tragedia pod Moskwą. Pożar w Instytucie Badawczym Platan.

Heroiczne skoki z okien, desperacka walka o życie. Pożar pochłania osiem ofiar.

109

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ludzie skakali z okien. Pożar pod Moskwą. Rośnie liczba ofiar

W Frazino pod Moskwą doszło do dramatycznego pożaru wielopiętrowego budynku instytutu badawczego Platan, który pochłonął życie ośmiu osób. Jak podają agencje Interfax i TASS, co najmniej dwie osoby w desperackim akcie ratunku wyskoczyły z okien płonącego gmachu. Służby ratunkowe walczą z czasem, aby opanować sytuację i uratować pozostałych uwięzionych w budynku.

Pożar wybuchł we wczesnych godzinach porannych, szybko ogarniając kolejne piętra instytutu. Świadkowie opisują przerażające sceny: ludzie w panice krzyczący o pomoc, płomienie wychodzące przez okna i dym gęsty, że trudno było oddychać. Akcja ratunkowa była skomplikowana ze względu na wysokość budynku oraz intensywność ognia, który rozprzestrzeniał się z niespotykaną prędkością.

Przerażające nagrania w sieci. Świadkowie dokumentują dramat.

W sieci pojawiły się szokujące nagrania z miejsca tragedii, ukazujące momenty, w których ludzie, pozbawieni innej możliwości ucieczki, skaczą z okien płonącego budynku. Nagrania te błyskawicznie obiegły media społecznościowe, wywołując falę współczucia i szoku wśród internautów.

Służby ratunkowe, w tym straż pożarna i pogotowie ratunkowe, natychmiast przystąpiły do akcji ratunkowej. Strażacy musieli zmagać się z trudnymi warunkami, aby dotrzeć do uwięzionych wewnątrz budynku. Mimo heroicznych wysiłków, liczba ofiar mogła być wyższa, gdyby nie szybka interwencja.

Na miejscu zdarzenia trwają prace mające na celu ustalenie przyczyn wybuchu pożaru. Władze obiecują wsparcie dla poszkodowanych oraz rodzin ofiar tej tragicznej katastrofy. Mieszkańcy Frazino są w szoku i organizują zbiórki na rzecz poszkodowanych, próbując wspólnie poradzić sobie z tą traumatyczną sytuacją.

Dochodzenie w Sprawie Pożaru

Władze lokalne wszczęły dochodzenie, aby ustalić przyczyny pożaru w instytucie badawczym Platan. Wstępne raporty sugerują, że mogło dojść do zwarcia instalacji elektrycznej, jednak dokładne przyczyny zostaną określone dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych analiz.

W międzyczasie lokalna społeczność oraz instytucje oferują wsparcie dla tych, którzy stracili bliskich w tej tragedii. Psychologowie i specjaliści od traumatycznych zdarzeń pracują z poszkodowanymi, pomagając im przetrwać ten trudny czas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia