Tragedia w Urzędowie. 13-latek utonął w przydomowym basenie.

Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku poinformowała o utonięciu 13-letniego chłopca w przydomowym basenie na terenie gminy Urzędów.

89

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

13-letni chłopiec utonął w przydomowym basenie.

W sobotę, około godziny 12:30, Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku otrzymała zgłoszenie o topiącym się chłopcu w przydomowym basenie na terenie gminy Urzędów. Pomimo szybkiej reakcji służb ratunkowych, nie udało się uratować życia 13-letniego chłopca.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast udały się straż pożarna, pogotowie ratunkowe, policja oraz helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chłopca wyciągnięto z wody i natychmiast podjęto akcję reanimacyjną, która trwała kilkadziesiąt minut. Niestety, pomimo starań ratowników, życie nastolatka nie udało się uratować. Podczas oględzin miejsca zdarzenia, które przeprowadzono pod nadzorem prokuratora oraz przy udziale lekarza biegłego i policyjnego technika kryminalistyki, służby będą ustalać dokładne okoliczności tej tragedii.

Apel służb ratunkowych

Służby ratunkowe po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Przypadek z Urzędowa jest już drugim utonięciem odnotowanym tego samego dnia. Wcześniej, w Międzyzdrojach, około godziny 9:00 rano, doszło do utonięcia na jednej z niestrzeżonych plaż.

Jak postępować w sytuacji utonięcia?

  1. Zachowaj spokój: Jeśli zauważysz osobę tonącą, postaraj się nie wpadać w panikę. Szybka i zdecydowana reakcja może uratować życie.
  2. Zadzwoń po pomoc: Natychmiast wezwij służby ratunkowe, dzwoniąc na numer alarmowy 112.
  3. Bezpieczne ratowanie: Jeśli to możliwe, staraj się pomóc tonącej osobie, nie narażając własnego życia. Możesz użyć dostępnych przedmiotów, takich jak gałąź, wiosło czy lina, aby podać je tonącemu.
  4. Podjęcie reanimacji: Jeśli uda się wyciągnąć osobę z wody i jest ona nieprzytomna, natychmiast rozpocznij reanimację. Upewnij się, że osoba leży na plecach na twardej powierzchni. Rozpocznij uciskanie klatki piersiowej w tempie 100-120 ucisków na minutę oraz wykonuj wdechy ratunkowe co 30 ucisków.
  5. Czekaj na przyjazd służb ratunkowych: Kontynuuj reanimację do momentu przybycia ratowników medycznych lub odzyskania przez poszkodowanego normalnego oddechu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia