Azoty Puławy sponsorem Kół Gospodyń Wiejskich

Azoty Puławy sponsorują Koła Gospodyń Wiejskich, gale sztuk walki oraz Straże Pożarne nie tylko w Puławach ale tam gdzie trzeba

122

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Azoty Puławy sponsorują Koła Gospodyń Wiejskich, gale sztuk walki oraz Straże Pożarne nie tylko w Puławach ale tam gdzie trzeba
Azoty Puławy sponsorują Koła Gospodyń Wiejskich, gale sztuk walki oraz Straże Pożarne nie tylko w Puławach

Grupa Azoty „Puławy” od lat 2016 do 2023 roku przeznaczyła prawie 120 milionów złotych na darowizny i sponsoring. Wirtualna Polska dotarła do dwóch list, które obejmują łącznie ponad tysiąc pozycji. Tylko w 2023 roku, spółka odnotowała stratę w wysokości 621,5 miliona złotych, podczas gdy w 2022 roku zanotowała zysk w wysokości 291 milionów złotych. Lista wydatków zawiera różnorodne pozycje, od wsparcia dla strażaków i kół gospodyń wiejskich po gale sztuk walki.

Kontrowersyjne Inwestycje i Straty – Azoty Puławy

Nowy zarząd „Puław” zwraca uwagę na kontrowersyjne inwestycje, takie jak budowa bloku węglowego, na którą wydano już 1,23 miliarda złotych. Prezes Hubert Kamola przyznaje, że są wątpliwości co do efektywności tej inwestycji. W ramach oszczędności, zarząd zmniejszył liczbę stanowisk dyrektorskich i obniżył wynagrodzenia menedżerom. Jednak propozycje zawieszenia wypłat nagród jubileuszowych dla pracowników spotkały się z oporem związków zawodowych.

Znaczna część sponsoringu nie dotyczyła regionu Puław. Kwoty trafiły do miejscowości takich jak Kraśnik, Świdnik, Włodawa, Zamość i Terespol. Wśród wspieranych inicjatyw znalazły się m.in. „salwy ku chwale ojczyzny w Grójcu” i „Pamiętniki Sandomierskie”. Decyzje te budzą kontrowersje i są krytykowane przez nowego prezesa.

Wstrzymanie Sponsoringu i Darowizn

Aby poprawić sytuację finansową, Grupa Azoty „Puławy” zawiesiła wszystkie działania sponsoringowe. Wirtualna Polska ujawnia, że w latach 2016-2023 na darowizny przeznaczono 11,4 miliona złotych, a na sponsoring 107,9 miliona złotych. Wydatki obejmują wsparcie dla leczenia pracowników, działalności charytatywnej, edukacyjnej oraz przyrodniczej.

Przykłady darowizn to m.in. wsparcie dla Lubelskiego Bractwa Strzelców Kurkowych na Turniej Kuchni Kresowej i Turniej Nalewek Kresowych (5 tys. zł) oraz dla Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Tomaszowskiego na budowę Łuku Triumfalnego w Tomaszowie Lubelskim (20 tys. zł). Koła gospodyń wiejskich otrzymały fundusze na zakup strojów ludowych, a strażacy na zakup sprzętu ratowniczego.

Sponsoring Sportowy- Potrzeba Zmian i Kontrola

Znaczne kwoty przeznaczono na sponsoring sportowy. Klub piłki ręcznej KS Azoty-Puławy otrzymał w 2023 roku 5,8 miliona złotych. Inne kwoty trafiły do klubów sportowych takich jak Wisła Puławy (4,75 mln zł w 2023 r.) oraz na wydarzenia sportowe jak gale sportów walki.

Wobec trudnej sytuacji finansowej, nowy zarząd Grupy Azoty analizuje decyzje poprzednich władz i prowadzi audyty. Trwa również kontrola Najwyższej Izby Kontroli. Wprowadzenie jasnych zasad wydatkowania środków na cele społeczne jest konieczne, aby uniknąć przypadkowych i nieuzasadnionych wydatków.

Grupa Azoty „Puławy” staje przed wyzwaniem restrukturyzacji i poprawy sytuacji finansowej po latach kontrowersyjnych decyzji dotyczących darowizn i sponsoringu. Transparentność i odpowiedzialność w zarządzaniu publicznymi funduszami są kluczowe dla odbudowy zaufania i stabilności spółki.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia