Biden uspokaja demokratów po kontrowersyjnej debacie z Trumpem.

W środę prezydent USA Joe Biden próbował uspokoić czołowych Demokratów i członków swojej kampanii po doniesieniach, że rozważa swoją przyszłość po katastrofalnej debacie z Donaldem Trumpem w zeszłym tygodniu.

99

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezydent Biden i wiceprezydent Harris przedstawili w środę Demokratom wspólny front (zdjęcie archiwalne)

Prezydent USA Joe Biden znalazł się w ogniu krytyki po nieudanej debacie z Donaldem Trumpem. Słabości werbalne, niezrozumiałe odpowiedzi oraz ogólny brak energii wywołały falę niepokoju wśród Demokratów, którzy zaczęli kwestionować jego zdolność do pełnienia urzędu oraz wygrania nadchodzących wyborów.

W środę Joe Biden spotkał się na zamkniętym lunchu z wiceprezydent Kamalą Harris w Białym Domu. Narastające spekulacje sugerowały, że Harris może zastąpić Bidena jako kandydatka Partii Demokratycznej. Wkrótce po lunchu oboje dołączyli do rozmowy telefonicznej z szerszą grupą Demokratów, gdzie Biden jasno oznajmił, że pozostaje w wyścigu prezydenckim. „Jestem kandydatem Partii Demokratycznej. Nikt mnie nie wypycha. Nie odchodzę” – powiedział podczas rozmowy. Harris potwierdziła swoje pełne poparcie dla Bidena, co miało uspokoić jego zwolenników.

Kontrowersje i naciski

Debata z Trumpem przyniosła Bidenowi krytyczne oceny w mediach i sondażach. New York Times opublikował sondaż, który wskazał, że Trump ma obecnie sześciopunktową przewagę nad Bidenem. Podobne wyniki przyniósł sondaż CBS News, wskazując na trzy punkty przewagi Trumpa w kluczowych stanach.

Niektórzy prominentni Demokraci, w tym darczyńcy i prawodawcy, wezwali Bidena do ustąpienia. Ramesh Kapur, znany donator Demokratów, powiedział: „Myślę, że nadszedł czas, aby przekazał pochodnię”. W Kongresie dwóch Demokratów, w tym przedstawiciel Raul Grijalva z Arizony, zasugerowało, że partia powinna „poszukać gdzie indziej”.

Biały Dom stanowczo zaprzeczył doniesieniom, jakoby Biden aktywnie rozważał swoją przyszłość w kampanii. Rzecznik prasowy określił te doniesienia jako „absolutnie fałszywe”. Sekretarz prasowy Karine Jean-Pierre potwierdziła, że Biden jest zdecydowany walczyć o reelekcję. Szef personelu Jeff Zients zaapelował do pracowników Białego Domu o skupienie się na swoich zadaniach, podkreślając potrzebę „wykonania” i kontynuowania pracy pod przewodnictwem Bidena.

Spotkanie z gubernatorami

Biden spotkał się z 20 gubernatorami Demokratów, w tym z Gavin Newsomem z Kalifornii i Gretchen Whitmer z Michigan. Obaj zostali wymienieni jako potencjalni następcy Bidena. Gubernatorzy wyrazili swoje pełne poparcie dla prezydenta. Wes Moore, gubernator Maryland, powiedział: „Prezydent zawsze nas wspierał, my również będziemy go wspierać”. Kathy Hochul, gubernator Nowego Jorku, podkreśliła, że wszyscy gubernatorzy obiecali swoje poparcie Bidenowi.

Wiceprezydent Kamala Harris, mimo swoich niskich notowań, jest uważana za najbardziej prawdopodobną następczynię Bidena. Jej poparcie wśród Demokratów wzrosło po debacie z Trumpem. Harris wyraziła swoje pełne poparcie dla Bidena w wywiadzie dla CNN. Jej były dyrektor ds. komunikacji, Jamal Simmons, powiedział: „Osoby, które ostatecznie podejmą decyzję o tym, kto powinien zostać nominowany, to głównie osoby, które są mu przyrzeczone. Jej najlepszą rolą jest bycie jego partnerem”.

Plany na przyszłość

Członkowie Krajowego Komitetu Demokratycznego będą głosować nad nominacją Bidena na konwencji w sierpniu. W środę Biden wziął udział w ceremonii wręczenia Medalu Honoru i planuje podróż do Wisconsin i Filadelfii. To będą kluczowe momenty, które mogą zadecydować o jego dalszych losach w kampanii.

Joe Biden stoi w obliczu poważnych wyzwań po kontrowersyjnej debacie z Donaldem Trumpem. Spekulacje na temat jego przyszłości w kampanii i naciski ze strony Demokratów powodują, że prezydent musi wykazać, że jest zdolny do sprawowania urzędu i zdolny do wygrania wyborów. Biden, wraz z wiceprezydent Kamalą Harris, stara się uspokoić swoich zwolenników i kontynuować kampanię z pełnym zaangażowaniem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stroni

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia