Magda Linette i Magdalena Fręch odpadają z Wimbledonu

Magda Linette i Magdalena Fręch nie przebrnęły przez pierwszą rundę tegorocznego Wimbledonu.

80

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Magda Linette i Magdalena Fręch odpadają z Wimbledonu.
Magda Linette i Magdalena Fręch odpadają z Wimbledonu - Magda Linette i Magdalena Fręch. Źródło: (https://londynek.net/, Fot. Getty Images).

Magda Linette i Magdalena Fręch odpadają z Wimbledonu – tak, tak oczywiście Magda Linette i Magdalena French nie meldują się w drugiej rundzie, ponieważ przegrały swoje mecze w 1 rundzie turnieju na kortach w Londynie. Ten turniej tenisowy zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie – The Championships. Rozgrywany jest w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu – Wimbledon (w gminie London Borough of Merton), położonej na południowy zachód od centrum miasta. Na tamtejszych kortach trawiastych All England Lawn Tennis and Croquet Club (AELTC) odbywa się co roku, na przełomie czerwca i lipca. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych.

Magda Linette i Magdalena Fręch odpadają z Wimbledonu – Magda Linette

Oczywiście zacznę od Magdy Linette, która niestety przegrała z ukraińską tenisistką Eliną Switoliną 5:7, 7:6 (11-9), 3:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu. Choć po zaciętym meczu, ponieważ spotkanie trwało dwie godziny i 40 minut.

Początek starcia był niezwykle wyrównany, a wymuszone przez kapryśną aurę przerwy spowodowały, że zawodniczki z dużą ochotą przystąpiły do gry. Obserwowaliśmy ciekawe wymiany, ale ciągle nie było przełamania żadnej ze stron. Aż do jedenastego gema, w którym Ukrainka po zaciętej walce wykorzystała break pointa, a w następnym asem serwisowym zakończyła seta.

Polka miała szanse na pokonanie wyżej notowanej rywalki, postawiła jej trudne warunki, ale ostatecznie musiała uznać wyższość rozstawionej z nr 21 Ukrainki. Chociaż Linette nie pożegnała się z Londynem. Bierze bowiem także udział w turnieju gry podwójnej, do którego przystąpiła wraz z Peyton Stearns. Pierwszy mecz polsko-amerykański duet rozegra dzisiaj.

Magda Linette i Magdalena French odpadają z Wimbledonu – Magdalena Fręch

I oczywiście Magdalena Fręch trzeba przyznać, że Polka nie miała łatwego losowania. Ponieważ juz w I rundzie trafiła na rozstawioną z numerem 20. Brazylijkę Beatriz Haddad Maią. Chociaż bardzo szkoda tego meczu Magdy Fręch, bo rozstrzygnął się tak naprawdę tym, kto potrafił wykorzystać swoje szanse. Magda miała ich naprawdę sporo, ale nie udało się skorzystać.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 3:3 obie tenisistki pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. W siódmym gemie przełamała Brazylijka, która po chwili wyszła na prowadzenie 5:3. Magdalena Fręch nie dawała za wygraną i doprowadziła do remisu 5:5. Niestety ostatnie słowo w tej partii należało do rywalki, która ponownie przełamała i wygrała 7:5. W drugim secie Fręch może żałować niewykorzystanych szans. Dobrze serwowała, ale w drugim i szóstym gemie nie wykorzystała łącznie pięciu break pointów. Wyjątkowo obiecująco zaczął się gem szósty, w którym prowadziła już 40-0. Pięć kolejnych piłek wygrała jednak Haddad Maia.

Ostatecznie Polka przegrała mecz 1. rundy z Brazylijką Beatriz Haddad Maią 5:7, 3:6. I szybko zakończyła się przygoda Magdaleny Fręch w wielkoszlemowym Wimbledonie.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Kamil Stoch z nowym teamem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia