Polityczne Zwolnienia w Grupie Orlen

Zwolnienia w Grupie Orlen. Nowy zarząd stara się poprawić wyniki finansowe spółki poprzez redukcję kosztów, w tym kosztów personalnych

124

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zwolnienia w Grupie Orlen. Nowy zarząd stara się poprawić wyniki finansowe spółki poprzez redukcję kosztów, w tym kosztów personalnych
Zwolnienia w Grupie Orlen. Nowy zarząd stara się poprawić wyniki finansowe spółki poprzez redukcję kosztów, w tym kosztów personalnych

W Grupie Orlen przeprowadzono falę zwolnień obejmującą około 100 osób w okresie czerwiec-lipiec 2023 roku. Jak wynika z nieoficjalnych informacji pozyskanych przez portal money.pl, większość zwolnionych to osoby nominowane za rządów Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Od momentu, gdy Ireneusz Fąfara objął stanowisko prezesa Grupy Orlen, pracę straciło około 550 osób. Zwolnienia w Grupie Orlen to działania oczyszczające po szalonym nepotyźmie PiSu

Szczegóły i Powody Zwolnień w Grupie Orlen

Zwolnienia mają głównie dotyczyć osób powiązanych z PiS. Na przykład, Kewina Klotzeka, syna europosłanki PiS Angeliki Możdżanowskiej, zwolniono z PGNiG, gdzie niedawno otrzymał intratne stanowisko. Innym przykładem jest Robert Nowicki, były prezes spółki Orlen Neptun, znamy go ze współpracy z byłą minister Jadwigą Emilewicz.

Leszek Mańk, prezes PGNiG BioEvolution i syn Lidii Kochanowicz-Mańk, zwanej „księgową o. Rydzyka”, również stracił pracę. Ponadto, Andrzej Pomarański, były ekspert w dziale PR Lotosu, oraz Liliana Wiadrowska, związana z Konfederacją, również zostali zwolnieni.

Nieoficjalnie mówi się, że nowy zarząd Orlen prowadzi polityczną czystkę, eliminując osoby związane z poprzednią władzą. Pod koniec czerwca jeden z bliskich współpracowników zarządu stwierdził, że „nie utrzyma się nikt, kto wpłacał pieniądze na PiS”.

Reakcje i Oświadczenia

W odpowiedzi na pytania dotyczące zwolnień, Orlen potwierdził, że prowadzi działania kontrolne i audytowe obejmujące m.in. obszar kadrowy. Ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, spółka nie ujawnia szczegółów na temat zmian personalnych.

Analiza i Konsekwencje

Fala zwolnień w Orlenie jest interpretowana jako próba restrukturyzacji i zmiany kierunku zarządzania spółką po zmianie władzy. Zwolnienia dotyczą głównie osób związanych z poprzednim rządem, co budzi kontrowersje i jest postrzegane jako polityczna czystka. Zmiany te mogą wpłynąć na funkcjonowanie spółki oraz na relacje polityczne w Polsce.

Zwolnienia mają również kontekst ekonomiczny. Nowy zarząd stara się poprawić wyniki finansowe spółki poprzez redukcję kosztów, w tym kosztów personalnych. Jednakże, polityczne podłoże tych zwolnień może prowadzić do dalszych napięć i kontrowersji.

Grupa Orlen, będąca jedną z najważniejszych spółek Skarbu Państwa, stoi teraz przed wyzwaniem utrzymania stabilności operacyjnej i finansowej w obliczu znaczących zmian kadrowych i zarzutów o polityczne motywy zwolnień.

———————-

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.

Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami

Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia