Śmiercionośny atak Rosji na Kijowski szpital dziecięcy. Ogromne zniszczenia i heroiczna reakcja

Wielkie straty w szpitalu Ohmatdyt.

354

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W Szpitalu Dziecięcym Ohmatdyt wciąż trwa duża operacja ratunkowa.

Dzisiejszego ranka Kijów stał się świadkiem straszliwego ataku, który na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców. Rosyjskie pociski trafiły w największy szpital dziecięcy na Ukrainie, Ohmatdyt, pozostawiając po sobie ogromne zniszczenia i ludzkie tragedie. Szpital, w którym codziennie walczono o życie najmłodszych pacjentów, teraz sam stał się miejscem walki o przetrwanie.

Lekarka Lesia Lysytsia, pracująca w Ohmatdycie, opowiedziała BBC o dramatycznym momencie ataku, porównując go do sceny z filmu: „Duże światło, a potem okropny dźwięk”. Według jej relacji, około 60-70% szpitala zostało poważnie uszkodzone. Na zdjęciach z miejsca zdarzenia widać małe dzieci, niektóre z kroplówkami, siedzące na zewnątrz podczas ewakuacji.

Szpital Ohmatdyt, znany ze swojej specjalizacji w leczeniu raka i przeprowadzaniu przeszczepów narządów, obecnie boryka się z niewyobrażalnym kryzysem. Wolontariusze z całej stolicy szybko zmobilizowali się, dostarczając niezbędne zaopatrzenie i pomoc medyczną. Na zdjęciach widzimy ich ciężko pracujących, przygotowujących wodę, paczki ciastek i inne potrzebne rzeczy, aby wspierać trwającą akcję ratunkową.

Ogólnokrajowy bilans ofiar.

Atak na Ohmatdyt jest częścią szeroko zakrojonego rosyjskiego ostrzału, który przyniósł śmierć i zniszczenie na całej Ukrainie. W stolicy zginęło co najmniej 17 osób, z czego dwie zostały potwierdzone jako ofiary w szpitalu dziecięcym. Łączna liczba ofiar na Ukrainie wynosi obecnie 31, z 11 osobami, które zginęły w atakach na centralny obwód Dniepropietrowski.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że podczas porannych ataków użyto ponad 40 rakiet różnych typów, powodując ogromne zniszczenia w budynkach mieszkalnych i innej infrastrukturze cywilnej. Podczas swojej wizyty w Polsce, prezydent Zełenski zapowiedział zdecydowane konsekwencje dla Rosji za te brutalne ataki.

Heroiczna reakcja społeczności.

W obliczu tego tragicznego ataku, reakcja społeczności była natychmiastowa i heroiczna. Wolontariusze z całego Kijowa zjednoczyli się, aby wspierać dzieci i personel medyczny w Ohmatdycie. Na miejscu zdarzenia można zobaczyć tłumy ludzi, którzy dostarczają pomoc, usuwają gruz i próbują przywrócić porządek w szpitalu.

Pomimo ogromnych zniszczeń, duch solidarności i determinacji wśród Ukraińców jest niezmienny. Każdy gest wsparcia, każda butelka wody czy paczka ciastek, pokazuje niezłomną wolę narodu, który pomimo niesprawiedliwości i przemocy, nie poddaje się i walczy o swoje dzieci, swoje szpitale i swoją przyszłość. Atak na szpital dziecięcy Ohmatdyt to przypomnienie o brutalnej rzeczywistości wojny, ale także o niezłomnym duchu i solidarności, które napędzają Ukrainę do przetrwania i odbudowy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ


Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia