Wimbledon już bez Polaków w singlu

Dzisiaj rozpoczyna się drugi tydzień w turnieju Wimbledon na trawiastych kortach w Londynie. Niestety już bez naszych filarów Polskiego tenisa. Mowa o Hubercie, który podczas meczu doznał kontuzji i Iga, która przegrała swój mecz w 3 rundzie Wimbledonu.

89

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wimbledon już bez Polaków w singlu
Wimbledon już bez Polaków w singlu - Hubert Hurkacz. Źródło: (x.com/HubertHurkacz).

Wimbledon już bez Polaków w singlu – tak, tak oczywiście turniej w Londynie niestety już bez Polskich zawodników w singlu. Magda Linette, Magdalena Fręch, Hubert Hurkacz, a także Iga Świątek odpadają z rywalizacji. O Magdzie Linette i Magdalenie Fręch pisałem w poprzednim artykule. A w tym chciałbym napisać o Hubercie – który musiał skreczować z powodu kontuzji. Również o Idze, która niestety przegrała swój mecz.

Wimbledon to turniej tenisowy zaliczany do turniejów Wielkiego Szlema. Jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy na świecie. Odbywający się co roku, na przełomie czerwca i lipca. Uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa świata na kortach trawiastych. Który rozgrywany jest w jednej z 32 dzielnic Wielkiego Londynu – Wimbledon (w gminie London Borough of Merton), położonej na południowy zachód od centrum miasta.

Wimbledon już bez Polaków w singlu – Hubert

Oczywiście pozwolę sobie, że zacznę od Huberta, który pożegnał się z Wimbledonem już w drugiej rundzie. Polak poddał mecz z Francuzem Arthurem Filsem po tym, jak doznał urazu przy ofiarnej obronie. W tie-breaku czwartego seta spotkania drugiej rundy wrocławianin doznał kontuzji kolana po tym, jak rzucił się w stronę piłki. Mimo że ostatecznie wrócił do gry, to po dwóch wymianach postanowić skreczować. Ponieważ nie był w stanie kontynuować rywalizacji.

Akurat w tym przypadku to wielka szkoda, ponieważ Huber, był wśród faworytów tego turnieju. Dodatkowo oczywiście, jeśli chodzi o wielkoszlemowe imprezy, to Hubert Hurkacz ma najlepsze wspomnienia z Wimbledonem. To właśnie w Londynie w 2021 roku osiągnął życiowy sukces, docierając do półfinału.

Chciałbym jeszcze zaznaczyć, że uraz może wpłynąć na przygotowania naszego tenisisty do igrzysk w Paryżu. I możemy stracić trzy szanse na medale, ponieważ Hubert miał wystąpić razem z Zielińskim w deblu. Również na medal w mikście straciłaby z Igą Świątek. No i oczywiście na swój indywidualny medal, bo bez wątpienia Hubert jest jednym faworytów do medalu na IO.

Wimbledon już bez Polaków w singlu – Iga

I oczywiście Iga, która dosyć szybko zakończyła swoją przygodę z Wimbledonem. Ponieważ w trzeciej rundzie po blisko dwugodzinnym boju przegrała 6:3, 1:6, 2:6 z Julią Putincewą z Kazachstanu. Putincewa przerwała serię 21 wygranych meczów Świątek.

Iga Świątek nie prezentuje na londyńskiej trawie poziomu, który odpowiadałby jej statusowi. Ponieważ wiadomo, iż Iga nie jest może specjalistką od gry na trawie z porównaniu do gry na mączce. Niestety Polka co roku napotyka na przeszkodę nie do pokonania na trawie.

Wimbledon już bez Polaków w singlu – co dalej?

Oczywiście jeszcze w Wimbledonie w grze pozostaje jeszcze Jan Zieliński, który dzisiaj rozegra mecz w grze mieszanej. Jan w parze będzie grał z zawodniczką z Tajwanu Su-Wei Hsieh. Duet Polsko Tajwański zmierzy się z parą Hugo Nys – Monakijski tenisista / Demi Schuurs – Holenderska tenisistka.

redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio
redakcja BEZ BARIER z niepełnosprawnościami portal i radio

Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, jest on przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami. A jeżeli zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj także: Kamil Stoch z nowym teamem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia