Rosjanin próbował spalić kobietę na jachcie w Czarnogórze.

Policja w Czarnogórze aresztowała 36-letniego Rosjanina, który według lokalnych mediów, próbował podpalić kobietę na jachcie. Kobieta zgłosiła incydent służbom, gdy mężczyzna ją zaatakował, pobił, a następnie oblał benzyną kabinę łodzi.

111

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czarnogóra / Shutterstock

W spokojnym kurorcie Tivat w Czarnogórze, znanym z malowniczej Zatoki Kotorskiej, doszło do przerażającego incydentu, który wstrząsnął zarówno lokalnymi mieszkańcami, jak i turystami. Policja zatrzymała 36-letniego obywatela Rosji, który próbował zamordować kobietę w brutalny sposób. Dramat rozegrał się na jachcie, gdzie mężczyzna, znany z inicjałów V.D., zaatakował swoją ofiarę.

Według relacji poszkodowanej kobiety, V.D. najpierw groził jej, a następnie kilkukrotnie uderzył ją w głowę. W kulminacyjnym momencie oblał benzyną kabinę jachtu, w której ją zamknął, planując podpalić statek i pozbawić ją życia. Na szczęście kobieta zdołała skontaktować się z policją i poinformować o zagrożeniu. Funkcjonariusze szybko przybyli na miejsce, a V.D. został zatrzymany. W jego organizmie stwierdzono obecność alkoholu.

Reakcja służb i dochodzenie

W akcji brały udział nie tylko jednostki policji, ale również służby ratunkowe i medyczne. Przesłuchano kilku świadków zdarzenia, a przeciwko V.D. otwarto sprawę o podejrzenie popełnienia przestępstwa przemocy w rodzinie lub we wspólnocie rodzinnej.

Czarnogóra jest popularnym celem migracji dla Rosjan. Kraj ten oferuje liberalne przepisy dotyczące wjazdu, co sprawia, że wielu obywateli Rosji osiedla się tutaj na dłużej. Po mobilizacji przeprowadzonej w Rosji we wrześniu ubiegłego roku, liczba Rosjan w Czarnogórze znacząco wzrosła. W kraju tym mogą przebywać przez 30 dni bez przerwy, ale jeśli wyjadą choćby na chwilę poza granice, mogą kontynuować swój pobyt.

Biznes na granicy

Niektórzy przedsiębiorczy mieszkańcy Czarnogóry oferują usługi związane z przedłużeniem pobytu. Organizują wyjazdy poza granice kraju, na przykład do sąsiedniej Bośni, które mogą trwać krótko i być połączone z atrakcjami turystycznymi, jak zwiedzanie czy degustacja wina. Po takiej wycieczce Rosjanie wracają do Czarnogóry i mogą legalnie przedłużyć swój pobyt o kolejne 30 dni.

Incydent w Tivat przypomniał o potrzebie zwiększenia bezpieczeństwa i kontroli nad przebywającymi w kraju cudzoziemcami. Choć Czarnogóra jest małym, malowniczym państwem, otwartym na turystów i migrantów, takie zdarzenia pokazują, że wszędzie mogą wystąpić problemy wymagające natychmiastowej reakcji służb.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.

Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia