Wielki pożar w Krośnie. Płoną magazyny marketu budowlanego.

W magazynach sklepu z materiałami budowlanymi w Krośnie na Podkarpaciu wybuchł pożar. Ewakuowano 40 osób, w tym klientów pobliskiej galerii handlowej. Na miejscu pracuje 120 strażaków, jednak ich działania utrudniają ekstremalne upały i silne zadymienie.

113

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pożar w Krośnie

W Krośnie na Podkarpaciu doszło do poważnego pożaru w magazynach marketu budowlanego przy ulicy Bieszczadzkiej. Około godziny 10:00 w środę straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pojawieniu się dymu w sklepie Markury Market. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar wybuchł w części magazynowej, gdzie składowane były wysoce łatwopalne materiały, takie jak farby i oleje. Sytuacja wymusiła ewakuację 40 osób oraz klientów sąsiedniej galerii handlowej.

Ewakuacja i trudne warunki akcji gaśniczej.

Akcję gaśniczą prowadzi 120 strażaków z powiatów krośnieńskiego, jasielskiego, przeworskiego, sanockiego, leżajskiego i rzeszowskiego, a na miejsce wciąż ściągane są kolejne jednostki. Wysokie temperatury i gęste kłęby dymu znacznie utrudniają ich działania. Mobilne laboratorium SGRChem-Eko ‘LEŻAJSK’ monitoruje jakość powietrza, a świadkowie zdarzenia relacjonują, że dym ma żółtawy kolor i wydziela drażniący zapach.

Ewakuacja i bezpieczeństwo mieszkańców

Ewakuowane zostały również sąsiednia galeria VIVO oraz Starostwo Powiatowe w Krośnie. Mieszkańcom pobliskich bloków zalecono szczelne zamknięcie okien z powodu niebezpiecznego zadymienia. Silny wiatr dodatkowo komplikuje sytuację, przewiduje się, że akcja ratunkowa może potrwać jeszcze wiele godzin. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń. Rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Marcin Betleja, poinformował, że przyczyny pożaru pozostają nieznane.

Witajcie na Naszym Portalu – źródle informacji, które nie tylko informuje, ale także inspiruje! Jesteśmy pierwszą w Europie redakcją, gdzie różnorodność nie jest jedynie hasłem, lecz naszą siłą. Nasze treści są współtworzone przez utalentowane jednostki z niepełnosprawnościami, co sprawia, że każdy artykuł jest wyjątkowy.Odkryj więcej na naszej stronie!

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia