Samochody służbowe pozwalają pracownikom przemieszczać się na spore odległości, zarówno w celach biznesowych, jak i szkoleniowych. Żeby jednak podróże były jak najbardziej komfortowe, a przede wszystkim bezpieczne, pracodawca musi zadbać o szereg aspektów związanych m.in. ze stanem technicznym czy ubezpieczeniem pojazdu. O czym warto pamiętać, kiedy planujecie podróż służbowym autem? podróże służbowym autem – poradnik internetowy
W wielu firmach pracownicy odbywają podróże służbowe, ponieważ do ich obowiązków należy na przykład osobisty kontakt z kontrahentami. Nierzadko takie spotkania biznesowe mają miejsce wiele kilometrów od siedziby firmy. Również szkolenia, które odbywają poszczególni pracownicy, mogą wymagać dojazdu na miejsce samochodem służbowym. Dlatego tak istotne jest, by przedsiębiorstwa posiadały odpowiednią flotę niezawodnych i bezpiecznych pojazdów.
Dlaczego warto mieć dobre auto w firmie?
Obecnie już nie tylko przedsiębiorstwa z branży transportowej zwracają szczególną uwagę na flotę swoich pojazdów. Jest tak ponieważ na leasing samochodu decydują się firmy działające w wielu sektorach. Samochód służbowy jest w dzisiejszych czasach niezbędny niemal w każdej firmie, której zależy na zachowaniu pozytywnego wizerunku w oczach klientów. Szczególne znaczenie posiadania dobrego auta dostrzegają jednak przedsiębiorstwa, w których pracownicy często odbywają podróże służbowe czy spotkania biznesowe.
Pracodawca w takim wypadku zobligowany jest do tego, by zapewnić bezpieczeństwo osobie wykonującej obowiązki służbowe poza siedzibą firmy. Dlatego właśnie tak istotne jest, aby flota samochodów firmowych była utrzymana nie tylko w dobrym stanie, ale również, by pojazdy były wyposażone w odpowiednie systemy bezpieczeństwa. Z tego powodu w wielu firmach co kilka lat używane pojazdy są wymieniane na nowe. Taką możliwość daje na przykład leasing samochodu.
Jak przygotować się do służbowego wyjazdu?
Aby bezpiecznie i bez problemu dojechać do celu, należy odpowiednio przygotować się do podróży służbowej. Jeśli firma dysponuje szeroką flotą samochodów, warto postawić na nowoczesny i wygodny model. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na przykład na leasing Volkswagena, ponieważ auto to wyróżnia się dobrymi osiągami, a jednocześnie komfortowym wyposażeniem.
Jeśli przygotowujecie się do wyjazdu służbowego, warto wcześniej sprawdzić, czy samochód, którym będziecie podróżować, ma aktualny przegląd techniczny. Mimo że to do obowiązków pracodawcy należy troska o badania. Dodatkowo wśród czynności przygotowawczych trzeba uwzględnić weryfikacje:
1 działania klaksonu, świateł, kierunkowskazów oraz hamulców;
2 czy pojazd posiada aktualne ubezpieczenie OC;
3 wyposażenia samochodu, które powinno obejmować trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę, a także apteczkę, lewarek czy kamizelkę odblaskową.
Kiedy wybieracie się w podróż służbową za granicę, sprawdźcie, czy auto ma wyposażenie wymagane w danym kraju. Jeżeli pierwszy raz jedziemy tym konkretnym samochodem, warto wcześniej zapoznać się również z kartą charakterystyki paliwa.
Jak sfinansować służbowy samochód leasingiem?
Samochód służbowy może być dużym wydatkiem dla przedsiębiorstwa, zwłaszcza jeżeli chcemy postawić na nowy model, który będzie gwarantował maksymalny komfort i bezpieczeństwo podróży pracownikom. Dlatego, aby uniknąć jednorazowego kosztu i zamrożenia sporej gotówki, która mogłaby być przeznaczona na inny cel, warto przeanalizować możliwe opcje finansowania takiego pojazdu.
Dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszy się obecnie leasing. Taka forma umożliwia wykorzystywanie auta na określonych zasadach w zamian za comiesięczną płatność. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli interesuje nas na przykład leasing Mercedesa lub innego samochodu o znacznej wartości, którego zakup mógłby wpłynąć na płynność finansową firmy. Ponadto możemy się na niego zdecydować nie tylko w przypadku nowych i kosztownych aut, ale również używanych samochodów.
———————-
Dziękujemy że przeczytałeś ten artykuł, przygotowany przez naszą redakcję składającą się z osób z niepełnosprawnościami.
Pierwsza w UE radiowa i portalowa redakcja z niepełnosprawnościami
Prowadzimy restaurację ZDRÓWKO którą wspiera Jarosław Uściński