Mistrzowie Parkowania – Opis

Witamy w konkursie z przymrużeniem oka!

Mistrzowie Parkowania – konkurs mający piętnować brak wyobraźni kierowców oraz nonsensy, na jakie natykamy się na co dzień na parkingach czy wzdłuż ulic.

W zamyśle, ma doprowadzić do zwrócenia uwagi użytkowników dróg na niebezpieczeństwa wynikające z bezmyślnego parkowania w miejscach niedozwolonych oraz na uszanowanie miejsc uprzywilejowanych (dla matek z dziećmi, niepełnosprawnych).

Upubliczniając (z zachowaniem wszelkich obowiązków wynikających z RODO) zdjęcia pojazdów zaparkowanych w karygodny sposób, konkurs zawstydza i ośmiesza brak wyobraźni i bezmyślność niektórych kierowców ale w efekcie prowadzi do uwrażliwienia i pobudzenia myślenia, by nie znaleźć któregoś razu fotografii swojego samochodu.

Ma to również na celu poprawę bezpieczeństwa wynikającą bezpośrednio z edukowania w zakresie właściwego zachowania użytkowników ruchu drogowego tak na drodze jak i na parkingu.

Nagrody dla uczestników pochodzą od sponsorów oraz partnerów konkursu, których logotypy znajdować się będą na portalu bezpiecznapodroz.org, w zakładce konkursu, a informacja od nich będzie umieszczona zarówno na portalu bezpiecznapodroz.org jak i na antenie Radia Bezpieczna Podroż.

Konkurs nie ma ograniczeń czasowych jeżeli chodzi o czas trwania edycji, tak by pula nagród, a co za tym idzie pula sponsorów wciąż się zwiększała.

Mistrzowie Parkowania – konkurs Radia Bezpieczna Podróż.
Uczymy bawiąc, bawimy ucząc.

Dbamy o poprawę bezpieczeństwa i poszanowanie dla wszystkich uczestników ruchu.

Konkurs, poza dobrą zabawą, ma za zadanie uwrażliwić na respektowanie uprzywilejowanych miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Ale nie tylko.

Piętnujemy i będziemy piętnować nonsensy i brak wyobraźni niektórych kierowców, licząc na to, że dzięki Wam – naszym słuchaczom – sprawimy, że bezpieczeństwo i poszanowanie wszystkich uczestników ruchu stanie się w naszym kraju normą.