Petycja Radia Bezpieczna Podróż

Równe prawa dla wszystkich mediów!

Petycja do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o zobligowanie spółki Kantar Millward Brown do zrealizowania badania Radio Track (zasięgu słuchalności) dla formatu DAB+

Zwracamy się w uprzejmą prośbą do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o nałożenie obowiązku na firmę Kantar Millward Brown polegającego na przeprowadzeniu badania Radio Track dla formatu DAB+. Nowo powstała rozgłośnia Radio Bezpieczna Podróż DAB+, prowadzona przez koncesjonariusza Fundację Emanio Arcus, jest pierwszą i jak dotychczas jedyną w Europie rozgłośnią DAB+ tworzoną przez zespół z niepełnosprawnościami.


Firma Kantar Millward Brown jest monopolistą w kwestii badań i analiz rynku radiowego. Spółka z niezrozumiałych powodów nie prowadzi badań DAB+, uniemożliwiając jego nadawcom pozyskiwanie środków komercyjnych. Czujemy się dyskryminowani. Nasza fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (OPP), czym nie może szczycić się żadna inna rozgłośnia cyfrowa. Brak badań takich rozgłośni, jak nasza, jest dla nas działaniem wykluczającym z równej gry ekonomicznej. Dlaczego? Niepełnosprawni od zawsze byli dyskryminowani ze względu na swoje ograniczenia, czas najwyższy zmienić to, skoro jesteśmy w Europie.


Brak badań eliminuje Radio Bezpieczna Podróż z rynku reklamowego. Reklamodawcy zawsze podejmują decyzję o współpracy z rozgłośniami na podstawie badań Kantaru. Odmowa odcina nam wszelkie możliwe komercyjne środki do rozwoju. Docelowo Radio ma mieć kilkadziesiąt lokalnych rozgłośni w całym kraju – wszystkie będą zatrudniać osoby niepełnosprawne. Brak rzeczonych badań zamyka Radiu szanse na zewnętrzne finansowanie i sprawia, że nasza wyjątkowa misja może zakończyć się niepowodzeniem.


Nie zgadzamy się, by polityka wykluczania dotykała sektor, który powinien być dostępny dla wszystkich zainteresowanych podmiotów z sektora mediów radiowych, mianowicie badanie wyników słuchalności. Jako legalnie działająca rozgłośnia z niepełnosprawnościami, funkcjonująca bez wsparcia instytucjonalnego, mamy takie same prawo do dostępu do usług firmy Kantar Millward Brown, jak inne stacje komercyjne nadające w formacie analogowym. Stąd nasz apel do KRRiT o zobligowanie spółki do zrealizowania naszego zlecenia i potraktowania naszego Radia na równi z innymi radiostacjami. Nie może być tak że o rozwoju rynku DAB+ w Polsce decyduje komercyjny podmiot.


Jeśli nie zgadzasz się z tym, by podmioty niekomercyjnie były dyskryminowane przez największego na rynku badacza dotarcia do słuchaczy – prosimy, podpisz tę petycję. Pokażmy, że jest nas dużo. Będziemy zobowiązani!

[mailpoet_form id=”3″]

Nasz cel: 200 podpisów!

Aktualnie mamy: 105 z 200

Udostępnij!

[Sassy_Social_Share]

Zarząd Fundacji Emanio Arcus koncesjonariusz Radia Bezpieczna Podróż