Ryzyko i odwaga – odcinek 1

0
43
Zdjęcie ilustrujące ryzyko i odwagę - człowiek skaczący nad przepaścią
Ryzyko i odwaga - tak można pokrótce przedstawić treść pierwszego odcinka audycji "Bezpieczna Droga przez Życie" nadawanej w Radiu Bezpieczna Podróż

Być człowiekiem znaczy być w drodze

Alfrieda Längle

O czym będzie w audycji?

Ryzyko i odwaga, tak pokrótce można zatytułować pierwszy odcinek nowej audycji Radia Bezpieczna Podróż “Bezpieczna Droga przez Życie”. Program prowadzony przez pasjonistę Waldemara Linke zadebiutował na antenie rozgłośni w niedzielę 13 marca. Tematem pierwszego spotkania ze słuchaczami była kwestia ryzyka i odwagi. Co powoduje, że zachowujemy się z brawurą, albo dlaczego paraliżują nas obawa i niepewność? Czy to normalne, że mamy porywy ułańskiej fantazji albo chwile niepewności? Jak sobie radzić z jednymi i z drugimi? Jak to się dzieje, że zajęci własnymi emocjami, które popychają nas do zachowań niebezpiecznych lub są przyczyną niebezpieczeństwa płynącego z braku działania, dobrzy ludzie stają się źródłem niebezpieczeństwa dla siebie i dla innych? Bez wątpienia to pytania nasuwające się nam pod wpływem codziennych sytuacji. Przede wszystkim odpowiedzi na nie prowadzący szuka razem ze słuchaczami. Posłuchajcie!

O tym traktuje najnowsza audycja „Bezpieczna Droga przez Życie”. Zapraszamy do słuchania.

Bezpieczna Droga przez Życie, odc. 1, cz.1

Ryzyko i odwaga – Bezpieczna Podróż przez życie – odc. 1 cz. 1
odc. 1 cz. 2
odc. 1 cz. 3

O audycji

Audycja „Bezpieczna Droga przez Życie” to przede wszystkim rozmowy w drodze i o drodze, które dotyczą życiowych, istotnych spraw. Audycję poprowadzi ww. Waldemar Linke, pasjonista, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. O sobie mówi: „nie prowadzę samochodu. Prawo jazdy nigdy nie było mi potrzebne do szczęścia. Można powiedzieć, że przejechałem przez życie pociągiem, autobusem, nierzadko dzięki ludzkiej życzliwości. Spędziłem jednak setki godzin rozmawiając z kierowcami: żeby zając czas podróży, przepędzić senność. To były świetne rozmowy, z których wiele pamiętam do dziś”.

Piszcie na adres waldemarlinke@radiobp.org. Wysyłając mail można podzielić się własnymi przemyśleniami, zadać pytanie, zaproponować temat do następnej rozmowy. 

Zainteresowała cię tematyka poruszana w audycji? Posłuchaj także innych odcinków z tego cyklu. A znajdziesz je tutaj.

SŁUCHAJ NAS ONLINE!