Media o nas

Media o nas – w ciągu ostatnich dwóch lat o Radiu Bezpieczna Podróż można było przeczytać i usłyszeć w różnych tytułach prasowych i w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Radio Bezpieczna Podróż to pierwsza w Europie i w Polsce rozgłośnia tworzona przez zespół z niepełnosprawnościami. Koncesjonariuszem radia jest Fundacja EMANIO ARCUS.

Media o nas – Radio Bezpieczna Podróż w TVN i TVP

Jednym z najnowszych reportaży, jaki ukazał się w mediach jest materiał przygotowany przez telewizję TVN. Ukazał się on 14 lutego 2022 roku w ramach programu „Dzień dobry TVN”. I nosił tytuł „Radio prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami”.

Reportaż ten zobaczysz pod linkiem: https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/finanse-i-praca/radio-prowadzone-przez-osoby-z-niepelnosprawnosciami-staramy-sie-lamac-stereotypy-5598004?fbclid=IwAR3AJtbXVBnidkudcNTf5LmSkk6UKrW3PGenFR-hFcAHSJgP8Xks95mLmkY

Również TVP poświęciła naszej rozgłośni jeden z programów z cyklu „Głębia ostrości”. W opisie do materiału można przeczytać: „Bezpieczna podróż” – tak nazywa się pierwsze radio w Polsce dla wykluczonych. Działa od niedawna, od niedawna pracuje w nim też Dominik. I to nie jedyne jego zajęcie. Pracuje też w barze szybkiej obsługi w Legionowie. Niezwykłe miejsce, integrujące niepełnosprawnych i niezwykli ludzie, których historie, to dowód na to, że niepełnosprawność, to bardzo umowne pojęcie.

Reportaż Moniki Meleń zobaczysz pod linkiem https://vod.tvp.pl/video/glebia-ostrosci,sprawnie-i-pelno-19022020,46401937?fbclid=IwAR3msqVnkPP7lcGVojHbHDxc3QexMKA80CXRlFvUhzqky62PxILH0aBLcm8

Media o nas – Radio Bezpieczna Podróż w prasie

O Radiu Bezpieczna Podróż jako jedne z pierwszych napisały „Wirtualne media”. Artykuł o nas i naszym projekcie, skierowanym na aktywizację w zawodach związanych z mediami, ukazał się we wrześniu 2020 roku. Jego treść znajdziesz pod linkiem https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/radio-bezpieczna-podroz-w-katowicach-nadawanie-na-slasku

W tym samym miesiącu Radio Bezpieczna Podróż było bohaterem jednego z materiałów przygotowanych przez portal „Katowice dziś”. Ten tekst znajdziesz tutaj https://katowicedzis.pl/2020/09/nowa-rozglosnia-radiowa-zaczela-nadawac-z-katowic-to-pierwsze-takie-radio-nie-tylko-w-polsce-lecz-w-calej-europie/ Artykuł poświęcił nam także portal Brief.pl – a o czym napisali jego dziennikarze przeczytasz pod tym linkiem https://brief.pl/nowa-rozglosnia-rozpoczela-nadawac-sygnal-na-slasku/.

Napisała o naszej rozgłośni także redakcja miesięcznika „Oliwia”. Innym miesięcznikiem, który zainteresował się Radiem Bezpieczna Podróż była „Pani”.

Radio Bezpieczna Podróż jako wyjątkowe medium na krajowym i lokalnym rynku zostało dostrzeżone przez tygodnik „wieści Podwarszawskie”.

Na zdjęciu artykuł o Radiu Bezpieczna Podróz w "Wieściach Podwarszawskich"
Wieści Podwarszawskie o Radiu Bezpieczna Podróż

Warto jeszcze dodać, że Fundacja EMANIO ARCUS, obok Radia Bezpieczna Podróż, prowadzi również Restaurację ZDRÓWKO w Legionowie. Jest to pierwszy w powiecie legionowskim Zakład Aktywności Zawodowej, w którym pracę znalazło kilkanaście osób z niepełnosprawnościami.

Bez wątpienia dla Fundacji EMANIO ARCUS kluczowym okazał się wyjazd do Szwecji, który był inspiracją do zaimplementowania rozwiązań szwedzkich na polskim podwórku: