Fundacja Centrum Walki z Alergią

427

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Prezes zarządu Fundacji Centrum walki z Alergią - Joanna Zawadzka
Prezes zarządu Fundacji Centrum Walki z Alergią - Pani Joanna Zawadzka

Fundacja Centrum Walki z Alergią powstała po to, aby wspierać pacjentów w walce z chorobą. Dodatkowo ich celem jest edukacja społeczna i walka o zmiany systemowe w zakresie leczenia. O tym wszystkim, w dzisiejszej audycji z cyklu „Legionowo Miasto Przyjazne Mieszkańcom” opowie nam Pani Joanna Zawadzka. Nasz gość jest prezesem zarządu Fundacji Centrum Walki z Alergią.

Jak rozpoznać alergię?

Alergia niewątpliwe stała się epidemią XXI wieku, ponieważ tylko w Polsce dotyka ona już około 12 mln. osób. Fundacja Centrum Walki z Alergią powstała po to, aby zwiększać świadomość społeczeństwa czym jest ta choroba. Jak szybko i skutecznie rozpoznać alergię, jak ją leczyć i jak z nią żyć. Pani Joanna wymieniła nam objawy, które są szczególnie charakterystyczne w przypadku alergii. Zaniepokoić powinny nas przede wszystkim nawracające objawy sezonowe, takie jak na przykład:

-zatkany nos i cieknący, wodnisty katar długo utrzymujący się;

-swędzenie oczu, zapalenie spojówek, kichanie, kaszel czy duszności.

Nasz gość podkreślił także, że mamy kilka rodzajów alergii. do których należą między innymi:

-wziewne, na roztocze kurzu domowego oraz na alternaria (pleśń i grzyby) trwające cały sezon;

-pokarmowe;

-na pyłki drzew i traw;

-na sierść zwierząt.

Jak leczyć alergię?

Pani Joanna podkreśliła, że nieleczona alergia może doprowadzić do astmy alergicznej i poważnych problemów zdrowotnych. Wynikiem kontaktu z alergenem może być także silna reakcja organizmu, tzw. wstrząs anafilaktyczny, który zagraża naszemu życiu. W przypadku jego wystąpienia najważniejsze jest, aby zachować zimną krew i jak najszybciej wezwać pogotowie. Jeśli chodzi o leczenie alergii, to nasz gość zaznacza, że występuje tu leczenie objawowe i przyczynowe. Objawowe stosujmy wówczas gdy choroba nie jest tak bardzo zawansowana. Odczulanie natomiast to jedyna metoda leczenia przyczyny alergii, która doprowadza do tolerancji alergenów. Jednak jest to proces dość długotrwały. Jeśli chcecie więcej dowiedzieć się na temat alergii, oraz imprezy, którą współorganizuje Fundacja Centrum Walki z Alergią, zapraszamy do wysłuchania całej audycji, a także na stronę Fundacji.

Fundacja Centrum Walki z Alergią

Z Panią Joanną Zawadzką rozmawiali Patrycja Tabaczek i Dominik Kubalski

Zainteresował Cię temat społeczności legionowskiej? Więcej ciekawych tematów znajdziesz pod tym linkiem

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia