
Wojna Hybrydowa na Polskich Torach: Rosyjskie Służby Werbują Obywateli Ukrainy. Polskie służby bezpieczeństwa w ostatnich miesiącach intensywnie reagują na rosnącą aktywność obcych wywiadów. Szczególnie rosyjskiego GRU, na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Donald Tusk, Premier Rządu Polskiego, wielokrotnie informował o rozbiciu siatek szpiegowskich i zatrzymaniu osób planujących lub dokonujących aktów sabotażu. Chociaż w mediach często pojawia się kontekst kolejowy, działania te mają szerszy charakter, obejmując również podpalenia, próby ataku na infrastrukturę krytyczną oraz monitorowanie szlaków transportowych. Służby zidentyfikowały i schwytały sprawców tych czynów, co Premier Tusk potwierdził w swoich publicznych wystąpieniach, odnosząc się do grupy, w skład której wchodzili m.in. obywatele Ukrainy. Działania te mają na celu przede wszystkim destabilizację państwa polskiego oraz zakłócenie transportu militarnego i humanitarnego, który przechodzi przez Polskę do Ukrainy, co jest bezpośrednim elementem rosyjskiej strategii wojennej. Rosyjscy Dywersanci to Ukraińcy i to jest FAKT.
Mechanizm Werbunku i Profil Zatrzymanych: Siatka Wywiadowcza
Zatrzymani sabotażyści, często obywatele Ukrainy, Białorusi lub Polski, nie działają z pobudek politycznych na rzecz rządu w Kijowie, lecz zostali zwerbowani przez rosyjskie służby specjalne (GRU). Werbunek ten odbywa się najczęściej zdalnie, poprzez anonimowe kanały na Telegramie, które oferują potencjalnym wykonawcom zlecenia “łatwą pracę” za pieniądze. Celem Rosji są osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, często młodzi mężczyźni, którzy szukają szybkiego zarobku i nie zdają sobie sprawy z konsekwencji. Początkowe zadania (np. rozklejanie ulotek) szybko eskalują do poważnych aktów dywersji, takich jak montaż kamer przy torach kolejowych, a nawet próby podpalenia fabryk. Zatrzymania te, w tym te dotyczące dwóch Ukraińców, są dowodem na to, że Rosja wykorzystuje podatność i potrzeby finansowe pojedynczych osób do realizacji swoich celów wywiadowczych na terytorium NATO. Rosyjscy Dywersanci okazali się Ukraińcami.
Gra Rosji: Podwójne Zwycięstwo w Wojnie Psychologicznej
Werbowanie obywateli Ukrainy do prowadzenia działań sabotażowych w Polsce ma głęboki cel psychologiczny, który Rosja uważa za strategiczny. Po pierwsze, takie akty mają faktycznie zakłócić transport i logistykę wsparcia dla Ukrainy, co jest celem militarnym. Po drugie, i ważniejsze w kontekście społecznym, Rosja dąży do wywołania wrogości i napięć w relacjach polsko-ukraińskich . Jeśli to Ukrainiec dokonuje ataku na polską infrastrukturę, Kreml osiąga “podwójne zwycięstwo” w sferze informacyjnej, podważając zaufanie Polaków do uchodźców i sojuszników. Polskie i ukraińskie służby ściśle współpracują, aby neutralizować te działania, a rząd w Kijowie traktuje osoby werbowane przez GRU jako zdrajców. Zatrzymania te, zamiast osłabiać, pokazują efektywność polskich służb, które aktywnie stawiają czoła zagrożeniom hybrydowym, chroniąc strategiczne szlaki komunikacyjne i bezpieczeństwo państwa.
Wojna hybrydowa na polskich torach!
Kto stoi za próbami sabotażu na kolei? Premier Tusk potwierdził zatrzymania, to Rosja werbuje Ukraińców do niszczenia polskiej infrastruktury!
👉 Pełna analiza na bezpiecznapodroz.org








































