Automatyczne Ograniczniki Prędkości. Czy mogą nam zaszkodzić?

1064

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Automatyczne Ograniczniki Prędkości. Czy mogą nam zaszkodzić?

Automatyczne Ograniczniki Prędkości. Czy mogą nam zaszkodzić?

Od 2022 roku w każdym nowym samochodzie ma znaleźć się system, który uniemożliwi przekroczenie prędkości dozwolonej na danym odcinku drogi. Chodzi o Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego z 21 lutego 2019 r. wdrażającego procedurę IMCO/8/13151 – uchwalającą Automatyczne Ograniczniki Prędkości.

Komisja Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego ustanawiając nowe Rozporządzenie miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. W związku z tym, oprócz naprawdę sensownych rozwiązań jak np. możliwość zakładania blokad alkoholowych, nakłada ona obowiązek instalowania w pojazdach tzw. „inteligentnego systemu dostosowania prędkości” automatycznie hamującego pojazd po wykryciu przekroczenia ograniczenia prędkości obowiązującego na danym odcinku drogi za pomocą zamontowanego w samochodzie GPS. Ustawa wywołała wiele kontrowersji i lawinę sprzecznych opinii.

Jesteśmy portalem społecznym i fundacją, która przede wszystkim na pierwszym miejscu stawia na – jak sama nazwa wskazuje – BEZPIECZEŃSTWO na drogach. Pomagamy osobom z nabytą niepełnosprawnością podczas wypadków. A jednak nie podzielamy zdania PE, a wręcz jesteśmy zdziwieni uchwaleniem tak nieprzemyślanego prawa. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć petycję, w której mówimy zdecydowane NIE dla automatycznych ograniczników prędkości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I PODPISZ PETYCJĘ !

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia