PETYCJA- NIE dla Automatycznych Ograniczników Prędkości w naszych samochodach

NIE dla Automatycznych Ograniczników Prędkości w naszych samochodach

Przewidując jak przerażające skutki może wywołać wykonanie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego z dnia 21.02.2019 wdrażającego procedurę IMCO/8/13151 „W sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych…” wzywamy Polski Sejm do:

  • uchwalenia jasnego stanowiska odmawiającego uznanie w Polsce tego chorego prawa, które w Artykule 6 i 7 nakłada obowiązek instalowania w pojazdach tzw. „inteligentnego systemu dostosowania prędkości” automatycznie hamującego pojazd po wykryciu przekroczenia ograniczenia prędkości obowiązującego na danym odcinku drogi
  • ostrzeżenia przed nim innych Państw Europy
  • ogłoszenia im (Państwom UE) oraz producentom pojazdów, że gdy nie będzie innego wyjścia Polski Parlament wprowadzi zakaz wjazdu do Polski pojazdów, w których taki system automatycznego hamowania będzie zainstalowany.

Uchwalone przez Komisję Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów Parlamentu Europejskiego Rozporządzenia na podstawie projektu, którego posłem sprawozdawcą była Róża Grafin von ThunundHohenstein jest skandalem. Prawo to jest tak szalenie niebezpieczne dla kierowców, ich rodzin oraz wszelkich użytkowników europejskich dróg, że jego wprowadzenie urąga zdrowemu rozsądkowi nawet na tle wszelkich innych absurdów przeforsowanych w Brukseli oszalałej przez głupotę i korupcję swoich urzędników.

Fala krwawych skutków, które spowoduje obowiązkowe instalowanie systemów automatycznego hamowania uruchamianego podczas manewru wyprzedzania jest tak jasno przewidywalna, że aż sprawia wrażenie efektu oczekiwanego przez osoby forsujące i uchwalające to prawo.

Zanim będzie za późno…

Przerwanie manewru wyprzedzania poprzez automatyczne odcięcie mocy w pojeździe tylko dlatego, że system połączony z mapą drogową GPS wykrył obowiązujące ograniczenie prędkości niewątpliwie w wielu przypadkach liczonych nie w setki, ale w dziesiątki tysięcy, doprowadzi do zderzenia z pojazdem nadjeżdżającym z naprzeciwka i śmierci wielu ludzi. Pojazd, po odcięciu możliwości przyspieszenia, często nie dokończy manewru wyprzedzania i nie zjedzie na własny pas ruchu, a uciec nie będzie miał gdzie – przyblokowany – przez Bogu Ducha winny pojazd wyprzedzany i sznur pojazdów jadących za nim lub też przygotowujących się do takiego manewru. Rozumie to każdy, kto choć raz w życiu prowadził samochód lub motocykl.

Dlatego to prawo nigdy nie może być wprowadzone w Polsce, a pojazdy posiadające taki system nigdy nie powinny się pojawić na polskich drogach.

Ale to nie wystarczy!

Mając też na uwadze dobro, zdrowie i życie Polek, Polaków, ich dzieci i bliskich podróżujących po Europie niniejszym żądamy aby polski Sejm, polscy politycy, dyplomaci oraz polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego wezwali inne kraje  do zrobienia wszystkiego, aby wstrzymać procedowanie nad tym projektem, uchwalając odpowiednie Rozporządzenie zmieniające, wyrzucające zapisy procedury IMCO/8/13151 do kosza!

Polska rodzina podróżująca samochodem musi się czuć bezpiecznie na drodze !

Bez życia w poczuciu zagrożenia, że nagle kierowca ich pojazdu lub kierowca pojazdu jadącego z przeciwka utraci kontrolę nad jego prowadzeniem, bo system automatycznego hamowania się właśnie uruchomił, gdyż poprzez GPS rozpoznał, że na tym właśnie odcinku zaczęło się ograniczenie prędkości. Zresztą, nawet jeśli manewr został wyprzedzania rozpoczęty na zbyt wysokiej prędkości -czy jest to wystarczający powód by ginęli ludzie lub ulegali krwawym wypadkom?

Wszystkim zwolennikom tzw. bezpiecznej jazdy wg standardów UE i karania kierowców za prędkość, którzy myślą, że ta petycja jest przesadą lub ich nie dotyczy, bo sami jeżdżą wolno i przepisowo, zalecamy wyobrażenie sobie że nagle z przeciwka na wasz pas wjeżdża samochód, który nie może z niego zjechać i zderza się z wami czołowo masakrując swoich pasażerów oraz Was i waszych bliskich. Jakie wtedy ma znaczenie, że kierowca tego pojazdu zaczął wyprzedzać łamiąc ograniczenie prędkości? Czy to ma być współmierna kara i odpowiednie konsekwencje za niedostosowanie się do zasad prawa drogowego?

A tak się będzie działo bo te systemy mają być instalowane obowiązkowo w pojazdach bez możliwości ich wyłączenia.

Tu nie ma żartów, dlatego trzeba to prawo zablokować. Mamy nadzieję, że skutkiem naszej petycji będzie nie tylko nagłośnienie zagrożenia i zablokowanie prac nad tym Rozporządzeniem, ale także uświadomienie wszystkim, jak głupie i szkodliwe pomysły powstają w głowach eurokratów.

Organizatorzy:

Bezpieczna Podróż

Anuluj-Mandat.pl

Fundacja Trucker

Wykładnia prawna

PODPISZ PETYCJĘ

Udostępnij naszą petycję na Facebooku i wyślij maila do znajomych i rodziny, aby było nas jak najwięcej.