Cegłów dla uchodźców z Ukrainy

132
Budynek Urzędu Miasta i Gminy Cegłów
Budynek Urzędu Miasta i Gminy Cegłów

Organizowanie pomocy przez Urząd Miasta i Gminy Cegłów dla uchodźców z Ukrainy. O tym możemy dowiedzieć się z rozmowy z kierownikiem GOPS w Cegłowie panią Katarzyną Korzeń.

Pomoc udzielana uchodźcom w zakwaterowaniu w zorganizowanych dla tego celu dwóch miejscach oraz w domach osób prywatnych, nadzór nad rozdzieleniem darów dostarczanych przez mieszkańców oraz inna wszelkiego rodzaju pomoc. O tym i wielu innych sprawach dowiemy z poniższego materiału.

Cegłów dla uchodźców z Ukrainy

Cegłów – miasto w Polsce położone w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, w gminie Cegłów. Leży w oddaleniu 55 km od Warszawy oraz 42 km od Siedlec. Siedziba gminy Cegłów.

Od 1 stycznia 2022 r. Cegłów z powiatu mińskiego odzyskuje prawa miejskie , które posiadał w latach 1621 – 1869. Utrata praw miejskich była karą cara rosyjskiego po Powstaniu Styczniowym za wsparcie dla powstańców.

Cegłów leży w dawnej ziemi czerskiej, stanowiącej część historycznego Mazowsza. Położony jest na południe od drogi krajowej nr 92 oraz o około 8 km od wjazdu na autostradę A2 (na węźle Ryczołek). W mieście znajduje się również przystanek kolejowy na linii kolejowej nr 2 Warszawa Zachodnia – Terespol.

Cegłów dla uchodźców z Ukrainy – przydatne informacje

Na stronie Urzędu Gminy Cegłów można znaleźć zakładkę ceglow.pl/pomagamy-ukrainie

Informacji szukaj także na stronie https://www.gov.pl/web/ua

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, po godzinie 13:00. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia osób niepełnosprawnych przez samorządy? słuchaj także Dębe Wielkie dla uchodźców