Jak Wieliszew pomaga uchodźcom?

447

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na zdjęciu wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki
Jak Wieliszew pomaga uchodźcom? O tym mówi wójt gminy na antenie Radia Bezpieczna Podróż Paweł Kownacki

Jak Wieliszew pomaga uchodźcom? O formach pomocy osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy na antenie Radia Bezpieczna Podróż mówił wójt gminy Wieliszew Paweł Kownacki. Wieliszew, choć jest mała gminą, niesie pomoc na dużą skalę. Przez gminne ośrodki, zaadaptowane na zakwaterowanie uchodźców, trzy hale i internat przewinęło się już ponad tysiąc osób. Część pozostała – około 200 osób, inni wyruszyli w dalszą drogę po uzyskaniu dokumentów i zorganizowaniu transportu. Jak podkreśla wójt gminy sporo Ukraińców znalazło również schronienie w prywatnych domach. Trudno jednak podać mu konkretną liczbę, bo nie wszyscy ten fakt zgłaszają. A poza tym wciąż docierają do gminy nowe osoby. A jak jeszcze Wieliszew wspiera uchodźców? O tym usłyszysz w naszym materiale.

Jak Wieliszew pomaga uchodźcom? – Lokalne społeczności mają głos 21.03.2022

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat? Przeczytaj także jak władze i mieszkańcy Żabiej Woli pomagają uchodźcom z Ukrainy.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia