Żabia Wola pomaga Ukraińskim uchodźcom

88
Wójt Gminy Żabia Wola - Piotr Rybka
Żabia Wola pomaga Ukraińskim uchodźcom - Wójt Gminy Żabia Wola - Piotr Rybka

Organizowanie pomocy przez Urząd Gminy Żabia Wola i Centrum Usług Społecznych oraz wolontariuszy czyli jak Żabia Wola pomaga Ukraińskim uchodźcom. O tym możemy dowiedzieć się z rozmowy z Wójtem gminy Żabia Wola panem Piotrem Rybką. Pomoc w postaci zapewnienia dachu nad głową i wyżywienia oraz pomoc w usamodzielnieniu uchodźców, zapewnienie przez firmy lokalne kilkudziesięciu miejsc pracy dla uchodźców. Pomoc w organizowaniu nauki i języka polskiego dla dzieci. Uruchomienie na stronie urzędu Gminy zakładki dla uchodźców Żabia Wola dla Ukrainy , podjęto również skuteczne działania na facebooku.

Żabia Wola pomaga Ukraińskim uchodźcom – na nasze pytania odpowiada Wójt p. Piotr Rybka

Żabia Wola (daw. gmina Skuły) – gmina wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie grodziskim 37 km od centrum Warszawy. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie skierniewickim.

Siedziba gminy to Żabia Wola.

Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 6168 osób, a według spisu powszechnego z 2011 roku 7513. Natomiast według danych z 31 grudnia 2019 roku gminę zamieszkiwało 8985 osób.

Kolejne odcinki audycji “Lokalne społeczności mają głos” usłyszycie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Codziennie od poniedziałku do piątku, co godzinę od 10 do 17. Zapraszamy do słuchania.

Zainteresował cię temat wsparcia uchodźców z Ukrainy przez samorządy? Przeczytaj i posłuchaj także jak Sulejówek pomaga uchodźcom z Ukrainy