Pułapki na turystów – poznaj nietypowy ranking

Długie kolejki, tłok i wysokie ceny to prawdziwa zmora turystów - sprawdźcie, gdzie jest najgorzej

148

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

pułapki na turystów - Wieża Eiffla w Paryżu
Pułapki na turystów - tłok, kolejki i wysokie ceny

Każdy z nas zna atrakcje i miejsca na świecie, które wydają się godne odwiedzenia. Tymczasem część z nich to pułapki na turystów. Są przereklamowane, wywołują stres lub rozczarowanie.

Jeden z portali zajmujących się nauką języków obcych zdecydował się na stworzenie nietypowego rankingu. Jest to zestawienie modnych atrakcji turystycznych, które źle wpływają na samopoczucie zwiedzających je osób. Na pierwszym miejscu znalazł się plac Times Square na Manhatanie w Nowym Yorku. Aż 1000 recenzentów uznało, że miejsce to jest przereklamowane i budzi rozczarowanie./ Narzekali na duży ruch uliczny i tłok. To nic dziwnego, bo plac codziennie odwiedza 330000 osób. Drugie miejsce niechlubnego rankingu należy do dawnego przejścia granicznego między NRD a RFN w Berlinie. Turyści oceniają tę atrakcję jako przereklamowaną i rozczarowującą. Największe zdziwienie może budzić atrakcja turystyczna zajmująca trzecie miejsce. Jest nią bowiem… Wieża Eiffla w Paryżu. Zwiedzający uważają, że tłumy turystów uniemożliwiają podziwianie widoków rozciągających się z wieży. Są także niezadowoleni z ogromnych kolejek do tego popularnego miejsca.

Pułapki na turystów – jakie miejsca lubią zwiedzający

Źle oceniane przez turystów są także inne atrakcje tj.: pomnik Małej Syrenki w Kopenhadze, Wielka Laguna na Islandii, ulica Las Ramblas w Barcelonie oraz London Eye – diabelskie koło w stolicy Wielkiej Brytanii. Zwykle czynnikami wywołującymi stres i rozczarowanie są zbyt długie kolejki, zatłoczone miejsca, za wysokie ceny oraz duży ruch uliczny. Część osób uważa także znane atrakcje turystyczne za przereklamowane.

Ranking zawiera także miejsca, które najmniej stresują turystów. Nie ma tu kolejek, tłoku, wysokich cen oraz innych negatywnych czynników. Najlepiej ocenionym miejscem okazało się jezioro Caumasee w Szwajcarii. Polecane przez turystów miejsca to także targ Monastiraki w Atenach i skała Uluru w Australii. Tworzący ranking portal Preply.com radzi, aby turyści dokładnie planowali zwiedzanie znanych miejsc. Warto je odwiedzać w dniach i godzinach, gdy tłok jest najmniejszy. Nie da się jednak tego zrobić podczas weekendów czy wakacji. Pozostaje wówczas zachować cierpliwość lub zrezygnować z oglądania tych atrakcji.

Jak zwiedzać znane miejsca, aby uniknąć stresu?

Choć długie kolejki czy tłumy zwiedzających to prawdziwe pułapki na turystów, nie warto jednak rezygnować przez nie z odwiedzania znanych miejsc. Wystarczy dobrze zaplanować wyprawę, aby uniknąć kłopotów. Pamiętaj zatem o kilku prostych zasadach:

• Wybierz mniej popularne pory: Unikaj godzin szczytu i weekendów, kiedy tłumy mogą być przytłaczające. Rozważ zwiedzanie wcześnie rano lub późnym popołudniem.

• Kup bilety online: Oszczędzisz czas i unikniesz kolejek, kupując bilety wstępu do muzeów i atrakcji online.

• Zaplanuj trasę: Określ, co zamierzasz zobaczyć i jak chcesz się tam dostać. Pomoże Ci to uniknąć błądzenia i stresu.

• Zarezerwuj noclegi z wyprzedzeniem: Szczególnie ważne jest to w sezonie turystycznym.

• Bądź elastyczny: Nie trzymaj się kurczowo planu, jeśli coś się zmieni. Bądź otwarty na spontaniczne zwiedzanie i odkrywanie nowych miejsc.

• Rób przerwy: Nie spiesz się i nie próbuj zobaczyć wszystkiego na raz.

Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby cieszyć się zwiedzaniem i poznawać nowe miejsca. Nie stresuj się, jeśli coś nie pójdzie po Twojej myśli. Po prostu dostosuj się do sytuacji i baw się dobrze!

Poznaj też przereklamowane miasta turystyczne Europy

Odwiedź restaurację Zdrówko oferującą smaczne jedzenie i najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia