Przereklamowane miasta turystyczne Europy – zwiedzajmy poza sezonem

Chcesz odwiedzić popularne stolice Europy? - Wybierz się tam poza sezonem

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

przereklamowane miasta turystyczne Europy, Madryt
przereklamowane miasta turystyczne Europy - odwiedź je poza sezonem

Wiele osób decydujących się na urlop czy weekend wybiera przereklamowane miasta turystyczne Europy. Znają znajdujące się w nich zabytki czy atrakcje, zupełnie nie zdając sobie sprawy z różnorodnych wad tych lokalizacji. Na szczęście tłoku i innych problemów można uniknąć, decydując się na wypoczynek poza sezonem.

Popularne kierunki turystyczne Europy przeżywają prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy Wenecji, Barcelony czy Amsterdamu coraz głośniej protestują przeciwko wszechobecnemu tłumowi, hałasowi i zanieczyszczeniom. W odpowiedzi władze wprowadzają coraz więcej ograniczeń, a nawet opłaty za wstęp do obleganych miast. Gdzie jest najgorzej i jak uniknąć tłumów czy dodatkowych opłat?

Zwykle sposobem na dobrze spędzony urlop lub weekend jest zaplanowanie podróży poza sezonem. Można zatem, w miarę możliwości, zdecydować się na wakacje w Lutym, Marcu czy Wrześniu. Na co jednak zwrócić uwagę w najbardziej popularnych lokalizacjach Europy?

Przereklamowane miasta turystyczne Europy – Amsterdam i Paryż

Amsterdam uznawany jest za miasto grzechu i… marihuany. Holenderska metropolia od lat przyciąga turystów szukających rozrywki w dzielnicy czerwonych latarni i liberalnej atmosfery. W ostatnich latach miasto stało się też mekką dla miłośników „ziela”, co doprowadziło do wielu negatywnych zjawisk. Władze Amsterdamu zareagowały wprowadzeniem szeregu ograniczeń, m.in.:

• Zakaz palenia marihuany na ulicach,

• Godzina zamknięcia barów i domów publicznych w dzielnicy czerwonych latarni,

• Wyższe podatki turystyczne,

• Zakaz spożywania alkoholu w niektórych miejscach publicznych.

Do Amsterdamu warto wybrać się poza sezonem, gdy ruch turystyczny nie jest tak wielki. Można wówczas uniknąć tłumów ludzi, dodatkowych opłat czy wyższych cen w hotelach.

Stolica Francji to niekwestionowany symbol romantyzmu i światowej kultury. Nic dziwnego, że każdego roku przyciąga miliony turystów. Niestety, tłumy w Paryżu potrafią być zniechęcające, a kolejki do popularnych atrakcji wręcz ogromne. W odpowiedzi na protesty mieszkańców władze wprowadziły:

• Limity zwiedzających Luwr,

• Kampanię zachęcającą do odwiedzania mniej znanych miejsc we Francji,

• Podatek turystyczny (od 0,75 do 15 euro za osobę za noc).

W innych miastach nie jest lepiej

Przereklamowane miasta turystyczne Europy to także Barcelona, Wenecja i Ateny. Tu turyści skarżą się na tłumy, smród i wysokie ceny. Także tutaj warto wybrać się poza sezonem.

Katalońska stolica to prawdziwy raj dla miłośników architektury Gaudiego i tętniącego życiem klimatu. Niestety, popularność Barcelony ma też swoje ciemne strony. Miasto zmaga się z problemem kieszonkowców, a tłumy turystów utrudniają codzienne życie mieszkańcom. Władze Barcelony:

• Walczą z kieszonkowcami, zwiększając liczbę patroli policji,

• Ograniczają liczbę statków wycieczkowych,

• Wprowadzają wyższy podatek turystyczny,

• Zakazują budowy nowych hoteli w centrum miasta.

Podobnie jest w Atenach, gdzie w sezonie tłumy turystów i kolejki do zabytków są prawdziwą zmorą. Władze miasta zdecydowały się na wprowadzenie różnego rodzaju limitów oraz podniesienie podatku turystycznego.

Z kolei znikające z centrum miasta kanały, wszechobecny smród i uciekający mieszkańcy to smutna rzeczywistość Wenecji. Władze od lat walczą z nadmiarem turystów. Wprowadzają dodatkowe opłaty i limity.

Jak zwiedzać europejskie stolice?

Przereklamowane miasta turystyczne Europy są i nadal będą zwiedzane. Istnieje jednak kilka zasad, dzięki którym można uniknąć występujących tam niedogodności oraz wysokich opłat. Aby cieszyć się udanym pobytem:

• Wybierz termin poza szczytem sezonu, weekendami i dniami świątecznymi.

• Rezerwuj bilety lotnicze, noclegi i bilety do atrakcji online z wyprzedzeniem.

• Odkrywaj mniej znane miejsca poza utartymi szlakami.

• Naucz się kilku podstawowych zwrotów w języku kraju, który odwiedzasz.

• Korzystaj z komunikacji miejskiej zamiast taksówek.

• Wybierz dzielnice poza centrum miasta.

• Skorzystaj z lokalnych aplikacji i serwisów, aby znaleźć ciekawe miejsca i restauracje.

• Szanuj mieszkańców i środowisko naturalne.

Pamiętaj, że popularne atrakcje turystyczne to nie wszystko. Najważniejsze jest to, aby doświadczyć lokalnej kultury i atmosfery danego miejsca. Bądź otwarty na nowe doświadczenia i baw się dobrze!

Sprawdź, jakie mogą być pomysły na wypoczynek osoby niepełnosprawnej.

Odwiedź restaurację Zdrówko prowadzoną przez osoby z niepełnosprawnościami. Zjesz w niej pyszne posiłki i zamówisz najlepszy catering w Legionowie.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia