Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna podróż w świat polityki, gospodarki, historii. Piotr Łysakowski, Zbigniew Gryglas, Jerzy Krüger-Paprota
Zapraszamy do wysłuchania zeszłotygodniowej audycji „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna podróż w świat polityki, gospodarki, historii”, w której gośćmi byli dr Piotr Łysakowski, historyk i publicysta oraz Zbigniew Gryglas, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Ponieważ audycja powstała w okolicach rocznicy bitwy pod Grunwaldem, to kilkadziesiąt minut poświęciliśmy sprawom wojskowym oraz sytuacji w niemieckiej i europejskiej polityce – a to za sprawą kłopotów zdrowotnych kanclerz Angeli Merkel. Pretekstem do poruszenia pierwszego tematu był artykuł znaleziony na stronie dw.com, w którym autorzy podjęli temat zbrojeń, handlu nowoczesnym sprzętem wojskowym i sytuacji w niemieckim przemyśle zbrojeniowym. Pretekstem do poruszenia drugiego są niepokojące informacje o stanie zdrowia kanclerz Niemiec.
Tyle w części pierwszej, w której rozmawialiśmy z dr Piotrem Łysakowskim, historykiem zajmującym się historią Niemiec.
Część drugą poświęciliśmy przede wszystkim sprawom Polonii, ponieważ gościem był poseł Zbigniew Gryglas z sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą.
Poruszyliśmy – oprócz mniej ważnych – dwa główne tematy a właściwie jeden temat z dwóch punktów widzenia:
– pomysł by w Senacie znalazło się miejsce dla przedstawiciela/ przedstawicieli Polonii;
oraz
– próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: dlaczego Polonia, która w żaden sposób nie jest ekonomicznie związana z Polską [nie płaci podatków] ma mieć prawo decydowania o sprawach krajowych, w tym budżetowych;
„Odmienny punkt widzenia” – 12 lipca 2015.
Przy okazji zapraszamy do wysłuchania kolejnych audycji „Odmienny punkt widzenia, czyli Bezpieczna Podróż w świat polityki, gospodarki, historii”.
W najbliższej zajmiemy się między innymi kredytami denominowanymi i popłochem wśród bankierów za sprawą korzystnego dla frankowiczów orzeczenia Sądu Najwyższego, ale przede wszystkim za sprawą spodziewanego – także dla nich korzystnego – rozstrzygnięcia przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej tematu umów denominowanych.
.