Trudeau o Putinie niewybrednie w Kijowie

Premier Kanady Justin Trudeau ostro krytykuje Władimira Putina. Oskarża go o zlecanie zabójstw przeciwników politycznych, w tym Aleksieja Nawalnego.

111

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Justin Trudeau w Kijowie
Justin Trudeau w Kijowie

W sobotę premier Kanady Justin Trudeau podpisał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim umowę o współpracy w kwestiach bezpieczeństwa. Podczas konferencji prasowej Trudeau ostro skrytykował Władimira Putina. Trudeau o Putinie mówił krytycznie jeszcze przed wojną.

Trudeau Oskarża o zbrodnie

Trudeau oskarżył Putina o zlecanie zabójstw przeciwników politycznych, w tym o śmierć Aleksieja Nawalnego. Nazwał go „słabeuszem i tchórzem”. Premier Kanady podkreślił, że Putin „dokonuje egzekucji swoich przeciwników politycznych, represjonuje dysydentów z użyciem policji i armii i likwiduje opozycję”. Dodał, że „to cechy słabeusza, a nie kogoś, kto jest pewny swojej własnej pozycji”.

W tym samym czasie minister spraw zagranicznych RP Radosław Sikorski ocenił, że Ukraina odniosła duży sukces w wojnie z Rosją, mimo obecnego impasu na froncie. Sikorski przypomniał, że Rosjanom nie udało się zdobyć Kijowa, a Ukraińcy odzyskali połowę okupowanych terytoriów i wypędzili flotę rosyjską z połowy Morza Czarnego.

Nadzieja na zwycięstwo

Szef polskiego MSZ wyraził nadzieję, że nowy pakiet pomocowy dla Ukrainy w wysokości 65 mld dolarów uchwalony przez Kongres USA „doda Ukraińcom skrzydeł i doprowadzi do ich zwycięstwa”.

Ocena szans na zwycięstwo Ukrainy jest niezwykle trudna i zależy od wielu czynników.

Z jednej strony Ukraina ma silny opór ze strony społeczeństwa i armii. Zachód zapewnia jej wsparcie militarne i finansowe. Rosyjska armia boryka się z problemami logistycznymi i słabym morale. Nałożone na Rosję sankcje gospodarcze również osłabiają jej pozycję.

Z drugiej strony Rosja posiada znaczącą przewagę militarną i może mobilizować rezerwy. Kontroluje też część ukraińskiego terytorium.

Zachód to niewiadoma

Długość trwania wojny, skala zaangażowania Zachodu i możliwość negocjacji pokojowych to czynniki, które determinują niepewność panującą na froncie.

Eksperci są podzieleni co do szans na zwycięstwo Ukrainy. Część z nich uważa, że przy odpowiednim wsparciu ze strony Zachodu może ona wygrać wojnę. Inni twierdzą, że konflikt może się przedłużać, prowadząc do wyczerpania obu stron.

Sytuacja na froncie jest zmienna i zbyt wcześnie jest przesądzać o wyniku wojny. Kluczowe znaczenie będzie miało dalsze wsparcie Ukrainy ze strony Zachodu.

Radiowa redakcja z niepełnosprawnościami

Zrelaksuj się i zajrzyj do naszej Kulinarnej Nawigacji. Tam gdzie Szef Narodowej Reprezentacji Kulinarnej przybliża prawdę o jedzeniu, jego serwowaniu i produkcji. Najmniej tam przepisów kulinarnych a prawda o jakości jedzenia jest zabójcza jak ono samo. Kulinarna Reprezentacja Polski zdobyła złoto na Olimpiadzie 2024!!!

Za to restauracja Zdrówko prowadzona przez osoby niepełnosprawne jest hitem zdrowego jedzenia.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia