Kulinarna Nawigacja – Złoto i srebro

Olimpiada IKA trwa dalej, a kulinarne zmagania wkraczają w kolejną fazę! Dziś od godziny 12:00 uczestnicy Olimpiady Kulinarnej zmagają się w kuchni, przygotowując potrawy w kolejnych kategoriach.

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Kulinarna Nawigacja w Stuttgarcie. Dzisiejsze zmagania na Olimpiadzie Kulinarnej zapowiadają się niezwykle emocjonująco.
Kulinarna Nawigacja w Stuttgarcie. Dzisiejsze zmagania na Olimpiadzie Kulinarnej zapowiadają się niezwykle emocjonująco.

W najnowszym odcinku Kulinarnej Nawigacji Jarosław Uściński i Paweł Kubalski omawiają gorące wydarzenia z kulinarnego świata, a wśród nich sukces naszej reprezentantki, Weroniki Gurynow z Junior Poland Culinary Team oraz aktualne wydarzenia na na prestiżowej Olimpiadzie Kulinarnej IKA w Niemczech. Dziś nasi reprezentanci z Poland National Culinary Team zmagają się w kolejnych kategoriach! Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Olimpiada kulinarna IKA – Złoto na telerzu

Kilka dni temu Weronika Gurynow, uczennica ZSG w Warszawie oraz reprezentantka Junior Poland Culinary Team, wyniosła polską sztukę kulinarną na szczyt, zdobywając złoty medal w kategorii Culinary Art. A oto co chciała nam przekazać nasza młoda mistrzyni:

Olimpiada trwa dalej, a kulinarne zmagania wkraczają w kolejną fazę! Dziś od godziny 12:00 uczestnicy Olimpiady Kulinarnej zmagają się w kuchni, przygotowując potrawy w kolejnych kategoriach. Atmosfera jest napięta, a tempo pracy imponujące. Kucharze skupieni są na każdym detalu, dbając o perfekcję smaku i wyglądu swoich dań. Na twarzach uczestników maluje się pełna powaga i skupienie. Serwowanie dań konkursowych rozpocznie się o godzinie 18:00, po czym nastąpi degustacja i ocena przez jury.

Dzisiejsze zmagania obejmują cztery kategorie:

  • Restaurant of Nations. Drużyny narodowe i młodzieżowe przygotowują set menu (przystawki, danie główne, deser) dla ponad 100 gości. To prawdziwy test umiejętności organizacji pracy i umiejętności dostosowania się do różnych gustów.
  • Chef’s Table. Drużyny narodowe i młodzieżowe prezentują swoje umiejętności kunsztu kulinarnego, tworząc sześciodaniowe menu dla 12 osób. Tu liczy się każdy detal, od doboru składników po perfekcję w technice gotowania.
  • Community Catering. Drużyny regionalne i wystawcy indywidualni pokazują swoje umiejętności w zakresie cateringu publicznego. To ważna kategoria, ponieważ odpowiada na potrzeby żywieniowe dużych grup ludzi.
  • Live Carvers. To prawdziwe show carvingu, czyli rzeźbienia w owocach, warzywach, lodzie, czekoladzie i innych produktach. Tu liczy się kreatywność, precyzja i zręczność.

Jak wspomina Jarosław Uściński, szef Kulinarnej Kadry Narodowej, niezmiernie ważnym aspektem koordynacji pracy w dziedzinie gastronomii jest samodyscyplina oraz stosowanie się do instrukcji i rzetelne wypełnianie zadań zleconych przez szefa kuchni, pomimo umiejętności na podobnym poziomie.

Bernadeta Puzdrowska. Wybitne osiągnięcia w dziedzinie Pastry Artistic

IKA/Culinary Olimpics

IKA/Culinary Olympics to najstarsze, największe i najbardziej zróżnicowane międzynarodowe zawody kulinarno-artystyczne na świecie. Pełne pasji, profesjonalne zespoły kucharzy pracują nad doskonałym połączeniem składników, przygotowania i prezentacji. W uczciwej rywalizacji od prawie 125 lat tworzone są nowe trendy kulinarne.

Organizatorem IKA olimpics jest Niemieckie Stowarzyszenie Kucharzy (Verband der Köche Deutschlands e.V.). Jest to największa organizacja zawodowa kucharzy w Niemczech, która liczy ponad 12 tysięcy członków i działa od 1884 roku. Niemieckie Stowarzyszenie Kucharzy jest także członkiem WORLDCHEFS, czyli Światowej Federacji Stowarzyszeń Kucharzy.

Poland National Culinary Team – nasza duma narodowa

Poland National Culinary Team to narodowa reprezentacja Polski w konkursach kulinarnych na całym świecie. Jest to elitarne grono najlepszych polskich kucharzy, cukierników i rzeźbiarzy w lodzie, wyłonionych podczas eliminacji krajowych. Reprezentanci Polski prezentują swoje umiejętności, kreatywność oraz pasję do gotowania, walcząc o najwyższe cele – medale w najbardziej prestiżowych konkursach kulinarnych, takich jak IKA Culinary World Championship, Culinary World Cup czy Coupe Georges Baptiste.

Poland National Culinary Team od lat znajduje się w czołówce światowej kuchni, regularnie zdobywając medale w międzynarodowych konkursach.

Wsparcie mentalne ma znaczenie 😉

A my, w imieniu wszystkich miłośników dobrej kuchni w Polsce, życzymy Wam ogromnego powodzenia na Olimpiadzie Kulinarnej IKA w Stuttgarcie! Jesteśmy dumni z Waszej pasji, talentu i zaangażowania, z jakim przygotowywaliście się do tego najważniejszego wydarzenia w świecie kulinarnym.

Wierzymy, że podczas Olimpiady pokażecie światu kunszt polskiej kuchni oraz osiągniecie kolejne sukcesy. Wasze zwycięstwo będzie nie tylko sukcesem indywidualnym, ale także prestiżem dla całej Polski.

Trzymamy za Was kciuki i z niecierpliwością czekamy na wiadomości o Waszych sukcesach! ☘️

Kulinarna Nawigacja – Złoto i srebro

co godzinę bezstronny serwis informacyjny w radio Bezpieczna Podróż – radio niezaangażowane politycznie prowadzone przez osoby z niepełnosprawnościami

najlepsze jedzenie i catering w restauracji Zdrówko prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnościami. Posłuchaj audycji Kulinarna Nawigacja z Jarosławem Uścińskim szefem Kulinarnej Kadry Narodowej

Brak postów do wyświetlenia