Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS Soft Hybrid

0
2
bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS

Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS testujemy miękką hybrydę

Tym razem chcemy zwrócić Waszą uwagę na hybrydę w wersji light, bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS traktuje o nowej koncepcji auta hybrydowego. Do tej pory samochody hybrydowe, ich produkcja i koncepcja zbliżały się do aut w pełni elektrycznych. Hubryda plug-in jest tego idealnym przykładem, możemy na niej zrobić kilkadziesiąt kilometrów na samym prądzie. W tym kierunku podąża Toyota natomiast Volkswagen dołożył do hybrydy silnik benzynowy ale doładowany czego do tej pory nikt nie robił. Jakby było mało do tego jeszcze jest to plug-in a mam na myśli Passata GTE, Peugeot eksperymentuje z hybrydą i dieslem.

Suzuki chciało dołączyć do hybrydowego towarzystwa i ma na to dużą szansę bo jego rozwiązanie jest bliższe portfelowi Kowalskiego. Hybryda SOFT to takie proste rozwiązanie które zamiast normalnego rozrusznika wykorzystuje trochę większy generator. Ów generator ma 5kW i jest wciśnięty pomiędzy silnik a skrzynię biegów w przeciwieństwie do wielu rozwiązań konkurentów. Ten silnik napędza auto jako uzupełnienie momentu obrotowego małego i taniego benzyniaka. Takie rozwiązanie powoduje że właśnie ta 20Nm z elektryka uzupełnia braki momentu obrotowego maleńkiego dualjeta.

Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS

Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS – dlaczego by nie?

Czy warto jest zwrócić uwagę na to małe auto? jeśli weźmiemy pod uwagę że w mieście zmieścimy się realnie w 5l a w trasie w 4.5 a cena hybrydy jest na poziomie niższym jak 70tys złotych to warto. Czy w tym kierunku powinien podążać przemysł motoryzacyjny bo przecież pakowanie do auta pełnej hybrydy to ciągłe wożenie ze sobą dobrych 300 kg. Jedno jest pewne, samochód hybrydowy może być tani i lekki bo waży jedynie 935kg a to rekord wśród hybryd.

Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS 1

Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS 2

Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS 3

Bezpieczny zakup Suzuki Baleno SHVS 4

Suzuki Baleno SHVS test hybrydy SOFT czyli więcej o SVHS