Konserwacja samochodu praktyczny poradnik!

5602

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Konserwacja samochodu - praktyczny poradnik!

Dzisiaj postaramy się omówić w jaki sposób i jakie preparaty zastosować przed nałożeniem konserwacji w naszym samochodzie. To już trzecia i zarazem ostatnia część naszego mini poradnika. Konserwacja auta

Konserwacja samochodu – jaki środek do konserwacji podwozia

Poprzednio opisaliśmy bardzo ważny wątek profili zamkniętych: Konserwacja – czyli zabezpieczamy nasz samochód część pierwsza

W kolejnej części omówiliśmy temat zabezpieczenia, gdy przy korkach spustowych wypadła zaślepka lub miejsca skorodowały: Konserwacja – czyli zabezpieczamy nasz samochód część druga

dalsze działania – konserwacja samochodu praktyczny poradnik

Dzisiaj dokończymy temat. Po pierwsze musimy mieć umyte podwozie, i jak to często bywa wyjdą miejsca skorodowane lub pordzewiałe.

Musimy dołożyć wszelkich starań by wyeliminować tyle rdzy, ile tylko się da. Można do tego użyć wszelkich szczotek na wiertarkę, co na pewno ułatwi nam zadanie i zaoszczędzi czas. Po wyczyszczeniu pozostają niestety najczęściej wżery, których już nie da się wyeliminować. I co dalej? Na rynku są dostępne tak zwane neutralizatory rdzy. Gdy zauważycie jakiekolwiek ogniska rdzy, to powinniście zastosować neutralizator rdzy, a następnie podkład antykorozyjny. Warto wiedzieć, że neutralizują one ogniska, ale też tworzą warstwę ochronną. 

Konserwacja auta – jaki środek do zabezpieczenia przeciw korozji

Jak to działa? Neutralizator ma za zadanie spenetrować, zneutralizować rdzę i zabezpieczyć częściowo przed dalszą korozją. Dalej w praktyce najchętniej wykorzystuje się podkłady epoksydowe oraz reaktywne, które stworzą powłokę zabezpieczającą trwale metal. Muszą to być preparaty godne polecenia, używane w lakiernictwie jak i przy zabezpieczaniu i konserwacji podwozia. Po zastosowaniu i dokładnym wyschnięciu, musimy zastosować na gołe elementy blachy i elementy poprzednio wyczyszczone z rdzy podkład antykorozyjny. Na rynku jest cała masa różnych tego typu preparatów w sprayu i na pędzel.

Najważniejsze o czym musimy tylko pamiętać to to aby podkład, miał właściwości antykorozyjne. Pamiętajmy, żeby nie nakładać zbyt grubych warstw. Polecam nakładać dwie warstwy pistoletem ewentualnie dostępnym na rynku preparatem w sprayu. Po zagruntowaniu staramy robić się to co w ten czy inny sposób zrobiła fabryka. Oryginalnie samochód zazwyczaj posiada powłokę ochronną na bazie żywic syntetycznych. Starajmy się do tego doprowadzić.

Podwozie samochodu przed i po zabezpieczeniu antykorozyjnymkonserwacja auta - podwozie
Konserwacja samochodu pokonaj rdzę poradnik – Krown zabezpieczenie antykorozyjne konserwacja auta – podwozia

Konserwacja samochodu praktyczny poradnik – Co daje taka powłoka?

Powłoka syntetyczna strukturalna to znany potocznie preparat nazywany często barankiem. Tworzy powłokę elastyczną co daje mu dobre właściwości ochronne przed uderzeniami kamieni i chroni przed innymi czynnikami atmosferycznymi. Możemy go  zastosować w miejsca naprawiane w podłodze i na progi. Dodatkowym  plusem jest to, że możemy pokrywać nim wszystkie rodzaje lakierów. Po zastosowaniu na progach śmiało pokryjemy powłokę lakierem samochodowym. Pamiętajmy tylko o błędzie jaki popełniają fachowcy, czyli nakładają tzw. baranek na nieoczyszczone elementy. Co z kolei prowadzi, do tego że powłoka bardzo szybko zaczyna odpadać. Pamiętajmy, że miejsca na które chcemy zastosować omawiany środek musimy dokładnie oczyścić i odtłuścić. Da nam to gwarancje, że za rok nie powrócimy do ponownej konserwacji.

Pamiętajmy – zawsze jakość ponad wszystko!

Preparat nakładamy pistoletem lub dostępnymi na rynku preparatami również w spreyu. Tą powlokę nakładamy wtedy, gdy nasza stara powłoka została zniszczona po naprawie blacharskiej lub zdarza się, że nowe auta jej nie posiadają. Jeśli chcemy tylko odświeżyć nasze podwozie (czyli starą warstwę konserwacji) nakładamy wtedy powłokę trochę innego typu. Jeżeli mamy podłogę po naprawie i nałożyliśmy już podkład, potem pomalowaliśmy to barankiem. Cała podłoga powinna być zabezpieczona środkiem do konserwacji podwozia na bazie bitumiczno-kauczukowej. Środki tego typu doskonale chronią całe podwozie przed solą, wodą i innymi czynnikami pochodzenia mechanicznego. Nakładamy za pomocą pistoletu, spreyu jak i za pomocą pędzla, środek działa również dźwiękochłonnie.

Konserwacja auta – Pamiętajmy zawsze o przepisach BHP.

I tu dotarliśmy do końca tematu. Mam nadzieję, że coś ciekawego i pomocnego Wam przekazałem. Myślę, że konserwacja podwozia nie jest trudna i wiele osób zna bardzo dobrze temat. O wiele gorzej jest z konserwacją profili zamkniętych, dlatego jeszcze raz zapraszam do przeczytania, bo to bardzo ważny temat zapomniany wśród wielu osób: Konserwacja – czyli zabezpieczamy nasz samochód część pierwsza.

Nie róbmy nic na siłę i w warunkach które mogłyby nam zaszkodzić. Są zakłady i warsztaty które się trudnią zabezpieczeniem antykorozyjnym i na swoją pracę dają gwarancję.

Podwozie samochodu przed i po zabezpieczeniu antykorozyjnym
Konserwacja samochodu pokonaj rdzę poradnik – Krown zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

I na koniec jeżeli jesteś fanem motoryzacji i nie tylko, a zastanawiasz się co zrobić z wolnym czasem? Wybierz się na jedną z bez wątpienia godnych uwagi imprez umieszczonych w naszym kalendarzu Zlot Spotkanie Motoryzacja Piknik sezon 2022. Z pewnością mogą Cię też zainteresować inne tematy umieszczone na naszej stronie. Kalendarz imprez motoryzacyjnych 2022 to jest to.

jaki środek do konserwacji podwozia

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia