Przegląd techniczny, kiedy musimy go robić?

1662

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Przegląd techniczny
dla jednych niepotrzebny wydatek, dla innych ostatni dzwonek by móc coś zrobić w swoim pojeździe. Tak na prawdę chodzi o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu. W tym artykule omówimy pojęcie przeglądu technicznego.

Już od kilku lat każdy pojazd ma wbijany przegląd w dowodzie rejestracyjnym. Niestety nie każdy pojazd może go od razu przejść, inną sprawą są drobnostki w postaci przepalonej żarówki oświetlającej tablicę. Natomiast jeśli diagnosta stwierdzi, że nasz pojazd ma nie sprawny hamulec ręczny lub nożny, nie dopuści go do ruchu.

stacja

Czy przegląd musimy robić tylko okresowo ?

W Polsce każdy posiadacz robi ważne badanie, które ma na celu wyeliminowanie usterek oraz zły stan pojazdu. Dokładnie co roku każdy właściciel owego pojazdu musi wykonać przegląd. Inaczej wygląda to w sprawie nowych samochodów. Pierwszy przegląd techniczny w takim aucie możemy zrobić po 3 latach od zarejestrowania pojazdu. Gdy po 3 latach nasze auto pomyślnie przejdzie przegląd, kolejny możemy zrobić już za 2 lata, a kolejne już co rok. Natomiast pojazdy takie jak TAXI, samochody do nauki jazdy tak zwane „L” oraz pojazdy wyposażone w LPG mają wykonywane przeglądy od początku co rok, nie patrząc na to, że są one nowe.
Inną kwestią jest obowiązkowe skierowanie naszego pojazdu przez policję lub Inspekcję Transportu Drogowego na takie badanie. Podczas kontroli, sprawdzane są wszystkie światła, stan ogólny przede wszystkim elementów nośnych pojazdu oraz ogumienie. Gdy jednak coś się nie spodoba, zostaje wypisany mandat oraz zatrzymany zostaje dowód rejestracyjny. Osoba zatrzymująca, daje nam ważne pokwitowanie na okres 7 dni, abyśmy mogli w tym czasie dopełnić zaniedbań.

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia