Flaga na pojeździe – zobacz kiedy i jaki mandat możemy zapłacić

1495

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Flaga na pojeździe

Mistrzostwa UEFA EURO 2016 we Francji trwają nadal. Polacy dopingują chętnie swoich piłkarzy wywieszając flagi nie tylko na balkonach, ale również na swoich pojazdach…

Polscy kibice są dumni ze swoich piłkarzy i jak mają prawo to okazywać. Jest to na przykład Flaga na pojeździe zwłaszcza narodowa. Jeśli jednak taka chorągiewka odpadnie na jezdnię, przejedzie po niej motocyklista, albo rowerzysta, może wtedy dojść do wypadku. W takiej sytuacji grozi mandat do 500 zł, ale nie dostaniemy punktów karnych.

Brakuje jednak przepisów, które w sposób jednoznaczny zakazywałyby montowania chorągiewek na naszych samochodach. Przypomnieć warto, że chorągiewka powinna być zamocowana stabilnie.

Nie możemy dopuścić też do tego, żeby materiał z którego jest zrobiona urwał się i poleciał na samochód jadący za nami. Jest to niebezpieczne, bo może chwilowo ograniczyć pole widzenia kierującego znajdującego się za naszym pojazdem.

Flaga na pojeździe

Poczytaj o polskiej limuzynie: Limuzyna z FSO – FIAT 125p Jamnik

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia