Andrzej Grabowski Motocykle to wolność

999

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Andrzej Grabowski Motocykle to jego pasja
Andrzej Grabowski Motocykle to jego pasja

Andrzej Grabowski Motocykle są dla niego jak konie

Andrzej Grabowski Motocykle to jego pasja
Andrzej Grabowski Motocykle to jego pasja

Dla jednych jest twardym Gebelsem z  „Pitbulla”  lub legendą polskiego serialu, Ferdkiem ze „Świata według kiepskich”, natomiast dla innych jest również wspaniałym aktorem teatralnym. A prywatnie? Prywatnie, choć bardzo rzadko o tym mówi, jedną z jego wielu pasji są motocykle. Jakie auta trzyma w garażu jeden z najpopularniejszych polskich aktorów i dlaczego tak bardzo kocha szybką jazdę na motorze i skórzaną kurtkę?

Andrzej Grabowski Motocykle to jego młodzieńcze marzenie

Andrzej Grabowski, jeden z najbardziej popularnych polskich aktorów to prawdziwy fan motoryzacji. Jego miłość do koni mechanicznych rozpoczęła się już w dzieciństwie, kiedy zazdrościł starszym kolegom możliwości jazdy na dwóch kółkach. Już jako młody chłopiec Grabowski marzył o tym, aby mieć popularnego w tamtych czasach „komara”. Mając wiele obaw, rodzice Andrzeja Grabowskiego nie zgodzili się, aby ich syn w młodym wieku posiadał chociaż motorynkę, która w zupełności mogłaby spełnić oczekiwania nastolatka. Mimo braku własnego motocyklu pasja aktora rozwijała się. Był prawdziwym miłośnikiem motocykli, które w czasach jego młodości można było spotkać na polskich drogach: Junaki, SHL-e, gazele czy WSK-i. Kiedy już „dorósł” do tego, aby kupić swój własny motocykl, motory zniknęły z polskich dróg, więc znów nie mógł zrealizować jednego ze swoich największych marzeń. Yamaha 750, którą aktor kupił sobie w prezencie na pięćdziesiąte urodziny była spełnieniem dziecięcego marzenia.

Andrzej Grabowski Motocykle dają poczucie wolności

Andrzej Grabowski MotocykleObecnie Andrzej Grabowski jeździ chopperem marki Yamaha. Jak sam przyznaje, uwielbia szybką jazdę, ale to nie prędkość w motocyklach jest dla niego najważniejsza. Wystarczy wsiąść na motor, aby poczuć prawdziwą wolność. Skórzana kurtka, okulary, kask oraz schowany telefon komórkowy, do którego nie można zajrzeć podczas jazdy dają prawdziwe, nieograniczone poczucie wolności. Wsiada i jedzie prosto, ponieważ wtedy nikt go nie rozpoznaje. Banalne? Być może tak, jednak dla Andrzeja Grabowskiego chwile, w których nikt go nie rozpoznaje, są bardzo wiele warte.

Andrzej Grabowski Motocykle zastępują mu konie

Przed laty Andrzej Grabowski uwielbiał jazdę konną. W stadninie spędzał każdą wolną chwilę, ponieważ to właśnie tam mógł odnaleźć swój spokój, azyl, oraz chował się przez pełnym dziennikarzy i paparazzi światem. Jazda konna dawała mu to, czego nie miał na co dzień: wolność, brak ograniczeń i poczucie szczęścia. Niestety jest to bardzo czasochłonny sport, który dodatkowo wymaga ogromnego zaangażowania. Właśnie z tego powodu piękne, silne konie Andrzej Grabowski zamienił na te mechaniczne, które, jak sam mówi, nigdy nie zastąpią mu jazdy konnej: „Konie mają osobowość, są nieobliczalne. Można trafić wariata albo złośliwca. Motor złośliwy nie jest. Co najwyżej – kierowca”.

Andrzej Grabowski Motocykle potrafią być niebezpieczne.

Andrzej Grabowski MotocykleZdaniem aktora jazda na motocyklu jest łatwiejsza niż jazda konna. Być może jest to prawda, jednak Grabowski przekonał się już, że motocykle potrafią być niebezpieczne. Jak każdy aktywny motocyklista, przeżył już niejeden bolesny upadek z motoru. Na szczęście w jego przypadku żadna sytuacja nie zagrażała jego życiu, jednak niektóre zdarzenia spowodowały uszczerbki na zdrowiu. Jakiś czas temu inny motocyklista nagle zajechał mu drogę, więc aktor odpłacił się tym samym. Okazało się jednak, że nie ma czasu ani miejsca, aby móc zahamować. Chcąc uniknąć groźnego wypadku, aktor złożył się na drodze. Dzięki temu nikomu nic się nie stało, jednak ponad 250-kilogramowy motocykl przygniótł mu nogi, przez co borykał się z problemem zerwanych wiązadeł. „Efekty” tej niebezpiecznej sytuacji każdy z nas mógł zobaczyć na ekranie, ponieważ wspomniani wcześniej Gebels i Ferdynand Kiepski mają sztywne, sprawiające problem z chodzeniem nogi.

Andrzej Grabowski Motocykle nie są tylko fanaberią

Dla wielu osób kupowanie motocykla po 50 roku życia jest próbą odmłodzenia się lub zatrzymania nieubłaganie upływającego czasu. Andrzej Grabowski na ma ten temat całkowicie inne zdanie. Dla niego jest to tylko realizacja własnych marzeń oraz sposób na odzyskanie swojej wolności. Mimo wielu zaproszeń nie jeździ na zloty motocyklowe czy spotkania motocyklistów. Twierdzi, że boi się połknięcia motorowego bakcyla, o którym mówią wszyscy wokół. Zna siebie i doskonale wie, że częste spotkania, wyprawy, szaleństwa na motorach oraz imprezy z tymi, którzy mają taką samą pasję, mogłyby go całkowicie pochłonąć. Wtedy nie miałby czasu na realizowanie się w innych dziedzinach. Motocykle są jak narkotyk i każdy, kto raz wsiądzie na motocykl, chce na nim spędzać jak najwięcej czasu. Czasami więc lepiej świadomie nie pozwalać sobie na pewne rzeczy, aby później nie trzeba było z żalem z nich rezygnować.

Andrzej Grabowski Motocykle i klasyczne samochody

Andrzej Grabowski Motocykle
Motocykle są prawdziwą pasją aktora, jednak mówiąc o nim, nie sposób nie wspomnieć o imponującej kolekcji samochodów, które znajdują się w jego garażu. Na co dzień Andrzej Grabowski jeździ czarnym Cryslerem 300C, który doskonale pasuje do jego poważnego i eleganckiego wyglądu. W jego garażu znajduje się również Audi Q7, które jest dla niego samochodem do pracy. Jak sam przyznaje, nie jest fanem tuningu, majsterkowania przy aucie czy zmieniania czegokolwiek. Jego audi jest lekko zaniedbane, nie maluje go i nie naprawia. Ponieważ jest to przedmiot stricte użytkowy, nie ma sensu aby się nim przejmować. Aktor wykorzystuje auta użytkowo i nie przywiązuje do nich bardzo dużej wagi. Mimo to jest również wielbicielem starych klasyków, które zdarza mu się kupić przypadkiem. W jego kolekcji znajdują się min. Alfa Romeo Spider z lat 70. oraz Citroen 2CV.

Wśród gwiazd motocykle są znacznie mniej popularne niż nowoczesne, sportowe samochody. Andrzej Grabowski, którego miłość do motocykli powiązana jest z miłością do jazdy konnej, to fenomen wśród polskich gwiazd. Aktor zaskoczył nas już wielokrotnie, a jego podejście do motoryzacji, motorów i szybkiej jazdy wciąż nie przestaje zadziwiać.

 

Śmierć Bronisława Geremka – Tragiczny wypadek?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia