Najlepszy silnik do tuningu, czy istnieje taki?

11838

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

najlepszy silnik do tuningu

Czy istnieje najlepszy silnik do tuningu? To pytanie chyba nigdy nie będzie do końca wyjaśnione.

Przeglądając fora o tuningu można często zauważyć różnego rodzaju sprzeczki słowne na temat jaki silnik czy auto jest najlepsze do tuningu. Ale czy istnieje najlepszy silnik do tuningu? Według mnie nie, zawsze każdej pojedynczej osobie będzie się podobało co innego tak samo jest z autami czy kobietami. Jedni wolą blondynki i BMW czy Volkswagena a drudzy brunetki i Hondę czy Nissana. Dlatego uważam, że takie słowne przepychanki nie mają sensu i nigdy nie będą miały. Po prostu jest to bez sensu. Jedno jest pewne istnieje kilka rodzai silników obok, których fanatycy tuningu nie przejdą obojętnie. Moim zdaniem najlepsze silniku do tuningu są następujące:

2JZ-GTE- Najlepszy silnik do tuningu.

Najlepszy silnik do tuningu 2JZ toyoty
Najlepszy silnik do tuningu 2JZ toyoty

Tego legendarnego silnika nie mogło tutaj zabraknąć. Kultowe 2JZ-GTE zostało chyba po prostu stworzone do tuningu. Seryjnie ten 6 cylindrowy silnik miał moc od 280-320 KM. Jako wielką zaletę na pewno warto dodać, że jest bardzo podatny na tuning i już niewielkim nakładem można zrobić bezpiecznie ponad 400KM pod maską. Robi wrażenie? Dla mnie tak średnio, ponieważ z tych silników można wydobyć o wiele więcej mocy niż ponad 400KM z 3Litrowego silnika. Na necie można poczytać o projektach, które mają 1000KM i naprawdę konkretnie to zamiata na dragach. Poniżej wkleję odnośnik do strony żebyście mogli zobaczyć jak to pięknie się odpycha od asfaltu: 2JZ GTE. Co ciekawe warto dodać, że silnik jest nawet SWAPowany do innych aut niekoniecznie pochodzących z kraju kwitnącej wiśni.

RB26DETT- Najlepszy silnik do tuningu.

Najlepszy silnik do tuningu rb26 od nissana
Najlepszy silnik do tuningu rb26 od nissana

Kolejny silnik, który siedzi pod maską Nissana Skyline GTR, bardzo wytrzymały i podatny na tuning tak samo jak w przypadku 2JZ. Silnik przeznaczony do wyścigów, jest bardzo solidny i mało awaryjny. Seryjnie silnik ma pojemność 332KM oraz 392Nm. w zaledwie 2.6Litra. Seryjne bebechy silnika raczej bez problemowo wytrzymują ponad 500KM. Za oceanem oczywiście robią grube projekty, które mają grubo ponad 600KM i raczej tam to już jest chleb powszedni dla tunerów. W budzie GTR’a ten silnik daje już na prawdę fajną frajdę z jazdy nawet jeżeli nie jest zdłubany. Ale mieć takie auto i nic w nim nie dłubnąć, czy to realne? Uważam, że nie. Każdy kto kupuję takie auto z tym silnikiem dobrze wie jaki drzemie w nim potencjał i nic dziwnego, że auto z tym silnikiem  robi niezłe wrażenie.

Silnik Wankla- Najlepszy silnik do tuningu.

Następny najlepszy silnik do tuningu to silnik Wankla. Chociaż w Polsce może nie aż tyle, że nie jest popularny to ciężko znaleźć egzemplarz z prawdziwego zdarzenia w którym wszystko jest tak jak należy. Prawda chociaż okrutna jest taka, że Polacy obawiają się tego silnika. Nie mówię, że każdy Polak ale duża część naszej społeczności tak uważa. Moim zdaniem ten silnik jest ciekawą opcją. Z malej pojemności można wyciągnąć naprawdę sporo tych koników. W seryjnym silniku o pojemności 1.3Litra widnieje moc katalogowa o wartości 280KM. Moim zdaniem robi wrażenie jak na tak małą pojemność silnika. Nic dziwnego ze za oceanem ludzie decydują się wrzucać ten silnik do takich aut jak: start Datsun, stare Toyoty czy chociażby do Mazd R100.

K2oA2- Najlepszy silnik do tuningu.

Najlepszy silnik do tuningu honda civic k20a2
Najlepszy silnik do tuningu honda civic k20a2

Pewnie polecą hejty, że kolejny silnik z Japońskiego auta. Niestety nie ma co ukrywać silnik, który był montowany do Hondy Civic VII Generacji o oznaczeniu Ep3 robi wrażenie. W świecie tuningu Hondy ten silnik jest na obecną chwile najbardziej pożądany, co nie znaczy, że jest rzadkością pod maską innych Hond. Wręcz przeciwnie, ludzie lubujący Hondę coraz częściej wkładają tą jednostkę do starszych modeli aut. W 2litrowym silniku w seryjnym wypuście jest 200KM i 200Nm, silnik jest bardzo podatny na mody i to duży plus dla inżynierów Hondy.

4G63- Najlepszy silnik do tuningu.

Najlepszy silnik do tuningu mitsubishi evo 4g63
Najlepszy silnik do tuningu mitsubishi evo 4g63

Chyba jeden z najlepszych 4cylindrowych silników jaki został wyprodukowany. Silnik pakowany do Mitsubishi Lancer od wersji I-IX. Seryjnie silnik o pojemności 2Litrów i mocy 280KM. Seryjny blok wyżej wymienionego silnika potrafi bez problemu wytrzymać moc w wysokości 450KM. Trzeba przyznać, że ten wynik robi wrażenie. Jak można również przeczytać te silniki były montowane w Mitsubishi Eclipse.

M 96.70- Najlepszy silnik do tuningu.

Ostatnim już silnikiem w dzisiejszym artykule będzie silnik, który jeździ w Niemieckim Porsche 911. Silnik o pojemności 3.6L oraz mocy 383KM robi niezłe wrażenie w tej maszynie. Może nie jest to jeden z najlepszych silników do tuningu lecz uważam, że powinien się tu znaleźć. Wiadomo, że zawsze tuning jest zależny od zasobności portfela i tak samo jest też w tym przypadku. Mając sporo hajsu na wydanie możemy z tego cacka wyciągnąć naprawdę sporo koni mechanicznych, które zdziwią niejednego znawcę tuningu.

Podsumowując:

Nie ma idealnego silnika do tuningu, na pewno jest i kilka jak nie kilkanaście. Każdy będzie uważał co innego i nie musi się koniecznie zgadzać ze mną. Fajnie by było gdybyście się podzielili jakie według Was są najlepsze silniki do tuningu. Serdecznie dziękuje za przeczytanie artykułu.

Zobacz również:Poliuretan- niezbędna rzecz podczas tuningu auta.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia