Mapy Google w Samochodzie

54714

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Mapy Google w Samochodzie

Mapy samochodowe Google to pewność aktualizacji sytuacji na drodze, już teraz nawigacja google w samochodzie to najpewniejszy i najpowszechniejszy sposób na jazdę.

Mapy Google w Samochodzie

Nawigacja GPS to niezwykle przydatne udogodnienie, które znacząco ułatwia jazdę. Jak w tej roli spisują się Mapy Google? Jeszcze nie tak dawno temu nawigacja GPS była dodatkiem, za który trzeba było słono zapłacić. W większości przypadków producenci samochodów nadal umieszczają to udogodnienie na liście kosztownych opcji, a jak pokazuje praktyka, działanie niektórych systemów pozostawia całkiem sporo do życzenia. Samodzielne zestawy możemy natomiast nabyć już za „półdarmo”, jednak w tym przypadku doskonale sprawdza się stare porzekadło, według którego chytry traci dwa razy. Pewnych rzeczy po prostu nie da się przeskoczyć, zatem solidna nawigacja z równie solidnym wsparciem aktualizacyjnym swoje kosztuje. Mapy Google w Samochodzie

Na przeciwległym biegunie znajdują się natomiast aplikacje nawigacyjne dedykowane dla urządzeń mobilnych. Niekoronowanym królem w tej kategorii pozostaje dostawca usługi, która jest znana chyba wszystkim użytkownikom Internetu. Zgadza się, mowa o Mapach Google. Czy darmowa aplikacja może być jednak określana mianem pełnoprawnej nawigacji samochodowej?

Mapy Google w Samochodzie
Mapy Google w Samochodzie ale czy w każdym?

Mapy Google w samochodzie – czy to ma sens?

Na opis pełnej funkcjonalności usługi autorstwa Google trzeba poświęcić przynajmniej kilka publikacji, skupmy się zatem na funkcjach, których zadaniem jest ułatwienie życia kierowcy, a tych jest całkiem sporo. Jasne, Mapy Google nie są najdoskonalszą aplikacją nawigacyjną, pełna zgoda. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie licząc kosztów transferu (choć tę „niedogodność” można bez problemu obejść, ale o tym później), Mapy są całkowicie darmowe, a w bezpośredniej konfrontacji z konkurencją, która udostępnia swoją usługę za opłatą abonamentową, wcale nie wypadają wyraźnie gorzej.

Na plus aplikacji należy zaliczyć niezwykle częste aktualizacje. Mapy są jedną z priorytetowych usług giganta z Mountain View, nie dziwi zatem fakt, że firma dwoi się i troi, żeby oferowane przez nią rozwiązanie było coraz bliższe perfekcji. Kolejna rzecz to same mapy. W temacie aktualności sieci dróg Mapy Google plasują się w absolutnej czołówce. Wszystko to sprawia, że aplikacja wykazuje przydatność nie tylko dla tych osób, które okazjonalnie potrzebują skorzystać z dobrodziejstw systemu GPS, ale także dla kierowców korzystających z nawigacji na co dzień.

Mapy Google w Samochodzie, telefon czy tablet?
nawigacja google w samochodzie, telefon czy tablet?

Mapy Google w samochodzie – tryb nawigacji

Dzięki niezwykle bogatej bazie adresowej, dotarcie do dowolnie wybranego miejsca nie stanowi najmniejszego problemu. Aplikacja jest w stanie wytyczyć kilka alternatywnych tras dojazdu, co należy uznać za bardzo duży plus. Firmę z Mountain View należy także pochwalić za udostępnienie opcji wyznaczania punktów pośrednich, która od niedawna jest dostępna w aplikacji. Cóż, lepiej późno niż wcale. Na owację na stojąco zasługuje doskonale działający tryb informowania o natężeniu ruchu drogowego. Informacje są aktualizowane na bieżąco, a jeżeli zajdzie taka konieczność, nawigacja jest w stanie zmodyfikować trasę dojazdu w celu uniknięcia postoju w korku.

Mapy Google w Samochodzie, tak wygląda ekran
mapy samochodowe Google, tak wygląda ekran

Mapy Google są zintegrowane z pozostałymi usługami internetowego giganta, zatem kierowca ma do dyspozycji ogromną bazę stacji benzynowych, restauracji i innych punktów przydatnych w podróży. Mało tego, dzięki programowi Lokalni Przewodnicy większość z nich okraszona jest komentarzem i oceną użytkowników. Były zachwyty, czas zatem na minusy. Wprawdzie aplikacja zapewnia wsparcie asystenta pasa ruchu, jednak trzeba uczciwie przyznać, że ta opcja wciąż jeszcze nie sprawuje się idealnie. O ile w dużych miastach nie ma z tym najmniejszego problemu, to w mniejszych miejscowościach z poprawnością działania bywa już bardzo różnie.

Ogromny minus należy postawić za brak informacji o obowiązujących na danej drodze ograniczeniach prędkości. Ta opcja jest już dostępna dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych, jednak przedstawiciele Google nadal nie ujawnili, kiedy (i czy wogóle) rzeczona funkcja trafi na pozostałe rynki. Kolejny minus za brak informacji o prędkości, z którą aktualnie porusza się pojazd. Pozostaje nam mieć nadzieję, że dostawca usługi naprawi wreszcie te niedopatrzenia.

Mapy Google w Samochodzie co z off line?
Mapy Google w Samochodzie co z off line?

nawigacja google w samochodzie – tryb offline

Aplikacja może też działać bez dostępu do sieci. Co bardzo ważne, funkcjonalność nawigacji nie ulega w tym przypadku drastycznemu pogorszeniu. Owszem, o bieżących informacjach o korkach możemy w tym przypadku zapomnieć, jednak Google oferuje użytkownikom półśrodek w postaci uśrednionych informacji o ruchu, na podstawie których określany jest czas podróży. Funkcja ta będzie przydatna przede wszystkim dla tych osób, które kożystają z taryfy z niewielkim limitem transferu danych. Nie można jednak powiedzieć, że Mapy Google to pełnoprawna nawigacja offline. Powód jest bardzo prosty – usługodawca daje możliwość zapisu jedynie fragmentu danego obszaru. Warto jednak zaznaczyć, że wraz z mapą pobierana jest też lista użytecznych punktów wraz z opiniami użytkowników.

Mapy Google w Samochodzie, wygląd jest ważny
Mapy Google w Samochodzie, wygląd jest ważny

mapy samochodowe google – tryb on-line

Znacznym udogodnieniem jest tzw. tryb samochodowy. Działa on na tej samej zasadzie co nawigacja, jednak aby móc podejrzeć mapę i ruch w okolicy, nie trzeba wyznaczać celu podróży. Kierowca przez cały czas widzi, w którym miejscu aktualnie się znajduje i jakie jest natężenie ruchu na okolicznych drogach. Proste, przydatne i skuteczne rozwiązanie. Z tego poziomu mamy też dostęp do pełnej funkcjonalności asystenta głosowego. Wystarczy wypowiedzieć komendę „OK Google…”, sprecyzować zapytanie, a po chwili otrzymamy odpowiedź w formie głosowej lub listę punktów, które chcemy wyszukać. Wybierając którąkolwiek z przedstawionych pozycji inicjujemy tryb nawigacji.

Mapy Google w Samochodzie, jak prezentowana jest trasa
nawigacja google w samochodzie, jak prezentowana jest trasa

Warto nadmienić, że współpracujący z aplikacją asystent głosowy to klasa sama w sobie. Komendy są rozpoznawane praktycznie bezbłędnie i nie trzeba przy tym zdzierać sobie gardła. Bardzo przydatną opcją jest też możliwość umieszczenia skrótu na ekranie głównym smartfonu. Do właściwego trybu przenosi nas wówczas jedno tąpnięcie.

przeczytaj o Auta Używane Opinie Opel Vectra C 

Mapy Google w samochodzie – 12 trików

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia