Volvo S60 Polestar AWD

464

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Volvo S60 Polestar AWD

Volvo S60 Polestar AWD

 

Volvo od kiedy zostało przejęte przez chińczyków dzieje się tam coraz lepiej, jak widać amerykańskie rządy nie sprawdziły się i zbawienne było porzucenie przez Forda będącego właścicielem Volvo przed chińczykami z Geely. Kluczem do sukcesu okazało się dokapitalizowanie firmy i pozostawienie wolnej ręki szwedzkim inżynierom by mogli wreszcie się wykazać. Jednym z przełomów było postawienie na silniki 4 cylindrowe a jak pamiętamy amerykanie zaczęli wkładać ośmiocylindrówki z natury paliwożerne. Testowaliśmy najnowszego Polestara, najmocniejszego w historii Volvo z 360 KM czterocylindrowym 2L. Polestar czyli Gwiazda Polarna to najbardziej sportowe wersje Volvo ale zawsze jedynie ze strony parametrów i zachowania na drodze. Wygląd jest niewyzywający. Volvo S60 Polestar AWD jest na razie wisienką na torcie jaki to coraz większy wykraja z rynku.

Volvo S60 Polestar AWD

 

A teraz okiem technicznym

 

Volvo S60 Polestar AWD – Silnik/skrzynia

 

Silnik to oczywiście cztery cylindry na benzynę z doładowaniem, jest to silnik znany z wersji T6 gdzie ma 306KM tutaj jest podkręcony do 367KM. Nie jest to jedynie przeczipowanie ale permanentna ingerencja w silnik. Są to wzmocnione korbowody, wydajniejszy układ paliwowy, zmieniony dolot i cały układ wydechowy. To wszystko powoduje że auto ma 470 Nm momentu obrotowego pozwalające na wykorzystanie napędu AWD. Auto przyspiesza w 4.7s do 100km/h a nowa skrzynia o ośmiu przełożeniach działa bardzo szybko i bez szarpnięć. Układ AWD działa neutralnie nie powodując ani nad ani podsterowności, pokonywanie szybkich łuków jest nad wyraz przyjemne i bezpieczne.

Volvo S60 Polestar AWD

 

 

Volvo S60 Polestar AWD – Zawieszenie/koła/hamulce

 

Zawieszenie z przodu na kolumnach McPherson a z tyłu belka skrętna to już coraz większy standard u wszystkich tu jednak jego zestrojenie jest typowo sportowe. Nasze auto wyposażono w koła 255/35×21 więc przy sportowym nastawie zawieszenia tak niski profil powoduje iście sportowe trzymanie się drogi. Cierpi na tym trochę komfort ale my to wybraliśmy bo po pierwsze twardsze zawieszenie z niskim profilem to lepsze trzymanie się drogi na zakrętach ale też i hamowanie jest bardziej skuteczne. Hamulce z tyłu tarczowe wentylowane i z przodu tarczowe wentylowane są odporne na przegrzanie nawet w czasie upału dohamowując z 200km/h. Hamulce pochodzą od Brembo więc są skuteczne w każdych warunkach, wielkość zacisków wielotłoczkowych jest imponująca.

Volvo S60 Polestar AWD

 

Volvo S60 Polestar AWD – Ekonomia

 

To nie jest auto dla amatorów jazdy o kropelce, koniki trzeba nakarmić nawet jeśli ich nie używamy. Nawet przy spokojnej jeździe nie zejdziemy poniżej 8l w mieście i 7l na autostradzie. Nam w cyklu mieszanym wyszło 11l/100km co wydaje się do zniesienia. Oczywiście przy ostrej jeździe możemy spodziewać się wyniku ponad 15l ale radość z jazdy jest ogromna. Tu gdzie większość ekonomicznych aut przestaje już przyspieszać Polestar ma jeszcze duże wartości przyspieszeń nawet przy 180km/h.

zobacz Test Volvo XC60 D5 Bestseller w swojej klasie

 

 

 

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia