VW Golf TDI DSG Alltrack czyli Variant 4×4

442

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

VW Golf TDI DSG Alltrack

VW Golf TDI DSG Alltrack

Golf staje się prawdziwym motorem sprzedaży Volkswagena, występuje w niezliczonej ilości odmian. Oczywiście najpopularniejszy jest hatchback ale mamy cabrio, mamy kombi czyli Varianta. W naszym przypadku jest to VW Golf TDI DSG Alltrack czyli Variant podniesiony o 3 cm i z napędem permanentnym na 4 koła. Testowaliśmy też odmianę Sportsvan czyli ewolucję Golfa Plus, był też GTI Clubsport choć to tylko hatchback ale bardzo mocny. W Polsce jest na trzecim miejscu sprzedaży więc okazuje się że może też być przystępny cenowo. Golf jest jednym z przypadków kiedy to auto produkowane od ponad 40 lat sprzedaje się z roku na rok rewelacyjnie.

VW Golf TDI DSG Alltrack
VW Golf TDI DSG Alltrack czyli kombi podniesione o 3cm

teraz okiem technicznym

VW Golf TDI DSG Alltrack – Silnik/skrzynia

Silnik to dobrze znane 2L z doładowaniem które w przypadku naszego diesla generuje 184KM i 380Nm momentu obrotowego. Silnik ma bardzo płaską charakterystykę a moc maksymalna dostępna jest już przy 3500 obr/min. To wszystko jest przekazywane na koła za pośrednictwem szybkiego dwusprzęgłowego automatu z mokrymi sprzęgłami na obie osie. Te mokre sprzęgła eliminują problem ich wycierania/zużywania się zwłaszcza jeśli dużo jeździmy po mieście. Silnik jest jednym z najpopularniejszych silników diesla w klasie 2L, jest montowany we wszystkich markach grupy VW. Najpopularniejszy wariant mocy to 150 i 184/190KM tak więc Alltrack pod tym względem powinien być totalnie bezawaryjny. Skrzynia to dobrze znany automat ale po kolejnych ulepszeniach, poprawki dotyczą głównie sprzęgieł, teraz są to mokre sprzęgła no i siódme przełożenie. Taki zestaw gwarantuje dynamikę i ekonomię.

VW Golf TDI DSG Alltrack
Golf TDI DSG Alltrack z aktywnym zawieszeniem

VW Golf TDI DSG Alltrack – zawieszenie/koła/hamulce

I tu znów prostota i niezawodność, przednie zawieszenie to kolumny MacPherson a tył to belka skrętna. Koła 225/40×18 są dobre a hamulce to tarcze wentylowane z przodu i zwykłe z tyłu. Różnica polega jednak na podniesieniu o 3cm zawieszenia naszego Golfa, auta wyżej zawieszone z reguły są mniej stabilne i nawet takie 3cm robi różnicę. W przypadku naszego Alltracka są do dyspozycji amortyzatory ze zmienną charakterystyką. Hydromagnetyczne amortyzatory mają 3 poziomy twardości, Comfort, Normal oraz Sport. Różnice są dość znaczne bo przy Comfort lepiej nie jechać powyżej 140km/h przy pełnym załadunku. Tryb Sport powoduje że nasz Golf jest stabilny na zakrętach nawet przy nierównościach drogi, najfajniejsze jest to że dopłata do takiego zawieszenia to tylko kilka tysięcy, WARTO!!

VW Golf TDI DSG Alltrack

VW Golf TDI DSG Alltrack – Ekonomia

Pomimo 7 biegów i nisko ustawionego momentu i mocy maksymalnej bo już przy 3500 obr/min średnie zużycie nam wyszło na poziomie 7l/100km. Musimy jednak pamiętać że to kombi, duże kombi bo bagażnik ma wielkości Passata kombi. Napęd jest permanentny, obie osie są cały czas napędzane a to musi kosztować opory mechaniczne. Minimalne realne zużycie w trasie przy 100km/h to 5,4l/100km

VW Golf GTI Clubsport – Legenda w najmocniejszej odsłonie

 

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia